| adrian_6302 a întrebat:

Plz ajutati`ma crying(((( Eu am 14 ani. in clasa a 7`a tata ma mutat intr-o clasa unde am cunoscut o fata super. M`am inteles foarte bine cu ea si am iubit`o si am tinut fff mult la ea sad Acum s`a terminat clasa a 8`a si amandoi am intrat la licee separate. Eu m`am dus la mate - info si ea s`a dus la stiintele naturii. Noi am zis ca o sa tinem legatura si eram comvinsi ca asa o sa fie, dar astazi. m`am certat cu ea si mi-a dat ignore si nu mai vrea sa vorbeasca cu mine sad. Iubitul ei, un tip care nu`mi prea place mie, mai demult ne-a facut sa ne certam ( pe mine si pe prietena mea ) si atunci m`am suparat ft tare pe iubitul ei si fara sa vreau l`am vorbit pe la spate. eram ft suparat si nu mi-am dat seama. Mna, si azi ea a aflat si ne-am certat si ea s`a simtit foarte jignita si s`a suparat foarte tare pe mine si nu stiu ce sa mai fac. sunt cu moralul la pamant si imi vine sa mor crying. Daca puteti sa`mi dati vreun sfat. va rog frumos sad

3 răspunsuri:
| Razvan a răspuns:

Principala ta problema e faptul ca nu ai avut curaj si ti-a suflat-o altul. Orice baiat daca ar fi in locul iubitului prietenei tale nu i-ar conveni relatia dintre voi doi. E mult prea apropiata si nimeni nu mai crede azi in povestea "suntem doar prieteni". Dai semne ca o placi destul de vizibile pentru cei din jurul tau.Acum ca v-ati si certat e ca si pierduta partida.De acum incolo, cand vrei ceva lupta, nu te mai lasa la mana destinuluiwinking

| M&M_2625 a răspuns:

Of foarte nasoala situatie. Eu cred ca cel mai bine e sa faci tu primul pas, daca tii la ea ca la o prietena adevarata. Ia legatura cu ea si recunoaste-ti greseala, explica-i cum te-ai simptit cand v-ati certat atunci din cauza iubitului, si cat de mult te-a deranjat asta, si ca iti ceri scuze ca l-ai vorbit pe la spate, si ca ea nu are de ce sa se simpta jicnita. Daca e nevoie cere-ti scuze, asta doar daca te simpti cu adevarat vinovat, daca tu crezi ca esti cel care are dreptate nu te injosi in fata ei cerandu-i iertare. Depinde doar de ce crezi tu iar eu cred ca te consideri neindreptatit. Cat despre prietenul ei, imi dau seama ca tii la ea, poate mai mult de cat crezi si iti este greu sa il accepti, dar fa un efort. Accepta faptul ca ea il iubeste si e fericita cu el. Pt ca daca nu, exista riscul sa va certati in continuare. In mare, impaca-e cu ea, si incearca sa il accepti si pe iubitul ei. Nu cred ca are o inima atat de rece incat sa nu accepte impacarea. Decii stii ce ai de facut. Nu-ti face griji lucrurile se vor rezolva depinde doar de cum vrei tu sa evolueze happy. Bafta!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Simplu : asa copii la vasta aia invata! dar nu se gandesq la fetitze cu funda xD