| alinap9 a întrebat:

aseara m-am certat cu iubitul meu, si cam tot timpul cand ne certam el se enerveaza tare, e foarte gelos si daca ma uit la persoane reactioneaza urat, a inceput si sa-mi vorbeasca urat sad stiu ca e vina mea ca i-am acceptat asta, dar il iubesc mult. Si a mai avut unele scapar ma bruscat ..si cum spuneam aseara eram la kfc si ne certam. dupa a urmat un moment de tacere, ne-am uitat unul la altul si el mi-a pus mana pe frunte ca aveam ceva doar ca in acel moment m-am speriat si am inceput sa plang el m-a luat in brate si tot dar nu inteleg de ce am reactionat eu asa, as vrea sa nu mai plang mai ales de fata cu el, dar se intampla tot mai des ..relatia noastra merge tot mai rau chiar daca vrem amandoi sa fim bine tot la certuri ajungem.
Ce sa fac? :-s stiu ca nu ma puteti decat cu ceva sfaturi, dar apreciez mult.

4 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Ai plans pentru ca erai incarcata de emotii din cauza supararii si gestul acela brusc te-a speriat si combinandu-se cele 2 te-ai panicat. Nu stiu ce sa zic, incercati sa luati o pauza, sa stati unul fara celalat 1-2 saptamani fara a vorbi fara nimic sa vedeti daca se rezolva. Desi sincer, eu n-as fi atat de naiva sa dau inca o sansa unui om care m-a impins si ma jigneste, dar e fix alegerea ta.

| OldSoul a răspuns:

Ori te desparti de el, ori ramai alaturi de el si iti vei trai toata viata-n chinuri...
Alegerea iti apartine.

| GYGYLATINO a răspuns:

Alina intr-o iubire exista si certuri dar prea multe strica foarte mult relatia voastra eu vas spune si te-as sfatui sa stati amandoi de vorba fata in fata sa l intrebi tu de ce se comporta asa cu tine de ce iti vb urat si vezi ce motiv iti da daca zici ca ai plans la kfc si ti-a pus mana pe frunte zic ca e un gest si nu vrea sa te vada plangand dar acum depinde de voi doi daca nu incercati sa aveti si voi pauza scurta sau daca nu pleaca cateva zile singura undeva unde te simti bine asa mai scapi de stres de cearta si vei fi bine

| xStilusX a răspuns:

Iubirea asta la varste fragede doar probleme aduce. Desparte-te de el o data! Ce astepti? Cand o persoana te face sa suferi in repetate randuri, e timpul sa-ti pui niste intrebari: ma iubeste, de ce ma trateaza asa etc... Si in cele din urma ii dai un eject. Totul e pentru fericirea ta doar!