| milliondollarslover a întrebat:

Poezie noua, dati click si poate spuneti o parere aici.
Link: http://www.poezie.ro/index.php/poetry/13956621/index.htm l
Va >place?:
Apropo, am intrat de pe contul altuia (varul meu)... contul meu nu mai merge... ma rog :-< Asta nu conteaza, spuneti ce credeti despre ce am scris.

2 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

E prima poezie pe care o citesc aici care are ceva de spus.
Este un inceput promitator, daca o mai rescrii de cateva ori, o vei imbunatati semnificativ (de exemplu poti sa mai reduci din excesul de cuvinte). Schioapata cam tare la ritm, dar si asta se va imbunatati prin rescriere si corectare. Poezia, chiar daca nu este scrisa in stil clasic (cu ritm si rima) trebuie sa aiba un ritm interior, sa invite la recitare, altfel e proza in randuri scurte. Daca vei incerca sa concentrezi un pic ideile si sa renunti la multe cuvinte care sunt de umplutura, structura versului va fi mai zvelta si iti va permite sa insisti mai mult pe ritm.
Ideea este buna si merita mai mult lucru pe vers, altfel se cam dilueaza. Mie mi-a placut si cred ca ai aici material pentru o poezie buna, daca muncesti un pic la ea.

| evelyna_1193 a răspuns:

Hmm...ai talent.imi place mult poezia. tine-o tot asawinking:*