| Wecky a întrebat:

Pot aparea cosuri pe penis?

13 răspunsuri:
| Jigsaw a răspuns:

Daca ai niste bubite roz, aia e candidoza, nu cosuri.

| gki1980 a răspuns (pentru Jigsaw):

Candidoza se face, în marea majoritate a cazurilor, de către femei... Bărbații sunt extrem de rar infectați și se manifestă ca o iritație puternică pe penis, ce cauzează mâncărimi.

| VadTot a răspuns:

Da Prietene! Dar Foarte rar!

Răspuns utilizator avertizat
| TeIubescBL a răspuns:

Buna.
Esti penibiiil!
Pa pa!

| Rockart a răspuns (pentru TeIubescBL):

Bună! E penibil să ai o curizitate? Dacă nu ştii să răspunzi nu trebuie să jigneşti...

| TeIubescBL a răspuns (pentru Rockart):

Nu cred ca am jignit pe nimeniwinking

| Rockart a răspuns (pentru TeIubescBL):

Făcând o persoană penibilă o faci să se simtă prost.Simţindu-se prost se simte automat jignit.

| YoSiAtat a răspuns:

Nu, nu apar. In cazul in care apar poate fi o alta problema (nu neaparat de sanatate), poate acea persoana se masturbeaza prea des( de peste 3 ori pe saptamana) si ar tr sa o lase mai moale, dupa care cosurile vor disparea.

| cevacumva a răspuns:

Nu cred

| Wecky explică:

L-am stors azi exact ca un cos si a iesit puroi alb ca in cazurile cosurilor normale.

| gki1980 a răspuns (pentru Wecky):

Punctuletele de care vorbești, numindu-le coșuri, sunt niște ridicături rotunde, numite în medicină « papule ». Fiind mici, fără inflamație și infecție (durere, roșeață, puroi), nu reprezintă un pericol local. În cele mai multe cazuri, aceste mici « coșuri » - cum le descriu unii – sunt produse de astuparea canalelor de evacuare ale unora dintre glandele de la nivelul penisului, care produc transpirație si sebum. Din această cauză, aceste mici glande (cât gămălia acului) se umflă și apoi își încetinesc activitatea. Umflaturile acestea se numesc chisturi si – daca le storci - ceea ce iese este transpiratie sau sebum, dupa caz.
Dar mai bine nu le storci, pentru ca aceasta este o actiune brutala, care distruge in buna masura aceste glande si le expune infectarii. Tratamentele impotriva lor aproape ca nu exista, fiindca ar trebui luate la rand si cauterizate, ceea ce iarasi distruge glandele.

| nik3rsmann7 a răspuns:

Nu credlaughing adica n-am mai auzit asta