| Andreeaposto a întrebat:

Pot naste fara riscuri daca am apendicita? Nu e in stare grava e inceput de apendicita. Fara raspunsuri urate doar vreau sa stiu... daca a mai trecut cineva prin asta

3 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Poți, dar ar fi preferabil să rezolvi înainte de a naște, nu apară complicații exact atunci. Eu nu sunt pentru operația de apendicită, căci are și ea rolul ei. Dar vezi ce zice medicul.

| Andreeaposto explică (pentru sadrian46):

Ok multumesc frumos

| Eireann a răspuns:

Din pacate riscurile de complicatii ale apendicitei sunt mai mari la femeile gravide. Situatia trebuie monitorizata cu atentie de echipa multi disciplinara si este de preferat sa fie rezolvata cat mai repede.