| iRazvanRo a întrebat:

Pot sa fac ceva sa am barba de la 13 ani?

3 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Nu. Inca esti un copil. Nu te grabi sa devii adult. Iti vei dori sa mai fii copil, cand te vei lovi de greutatile vietii, care vor fi inevitabile orice ai face.

| Violleta2022 a răspuns:

Da, poti sa-ti lipesti o barba de blana, vata sau hartie!
Nu-i normal si nici nu am auzit vreodata ca unui copilas de 13 ani sa-i creasca barba!
Barba incepe sa creasca la pubertate, adica dupa 14-15 ani cand va debuta si la tine cu cateva fire de par, dar va fi completa abia la 25 de ani.

| LoganExpress a răspuns:

Nu poti sa ai barba la 13 ani lol. laughing
Barba incepe sa creasca la barbati pe la 15, dar oricum barba ca lumea nu ai pana la 20 de ani.
Organismul tau produce testosteron, el e responsabil pentru barba, par pe maini, spate, picioare. Asa ca degeaba vrei tu barba, organismul tau nu produce inca destul testosteron. laughing