| Anca_6939 a întrebat:

Pot sa instalez imprimanta fara cd. ul de instalare?

7 răspunsuri:
| bebitzu a răspuns:

Teoretic nu. Pe acel CD sunt trecute niste date fara de care legatura imprimanta-PC nu poate exista. Daca ai imprimanta cu scanner acela va functiona la parametrii normali.

leonardk
| leonardk a răspuns:

Da - poti lua driverele de pe site-ul producatorului, in functie de sistemul de operare pe care-l folosesti si de tipul imprimantei.

| Chocolate a răspuns:

Numa daca cauti toate driverele necesare pe net, cam complicat.

| fanmichaeljackson a răspuns:

Teoretic nu, dar daca gasesti driverele pe site-ul producatorului si mai depinde si de tipul imprimantei de ex la mine se poate ca am Canon

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da trebuie sa intri in control panel apoi la printers and faxes si apesi pe ad a printer dar inaintede toate conecteaza imprimanta la calculator si asigurate ca e bine conectata. api dupa ce iti apare linkul cu ad a printer apesi pe next si daca nu gaseste imprimanta ai optiunea de a instala manual imprimanta.cu placere

| Duta_Eugen_1997 a răspuns:

Daca vreau sa scot la imprimanta imi spune sa salvez in pc cum rezolv asta?

| MihailaMarianZisPopa a răspuns (pentru Duta_Eugen_1997):

SI mie la fel...
Ce sa fac sa nu mai faca asa?