| Cosmina_Elena_2000 a întrebat:

Pot să mă transfer la Colegiul Pedagogic "Vasile Lupu" dacă studiez la un liceu cu profil economic? Din câte am înțeles, acest liceu pedagogic nu primește transferuri...

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Pai, atunci este clar, daca nu primeste transferuri, atunci nu te poti transfera!

| SimonaSimona01 a răspuns:

Ar trebui sa primească elevi noi. Cel mai sigur trebuie sa cauți un număr de contact al liceului și sa vorbești cu secretara scolii un ai vrea sa te transferi. Numărul îl poți găsi pe pagina lor de Facebook sau un search pe Google. Din câte știu la un liceu Pedagogic trebuie sa dai niște probe, acum depinde de profilul pe care îti dorești să-l urmezi. Știu ca la clasa Învățător probele sunt: imaginație, desen, sport, muzica. Dar mai multe detalii ți le oferă secretarul.