| DemonicSoul a întrebat:

Funda! Bună! Îmi poate spune cineva cam câte persoane stau într-o cameră de cămin la Colegiul Pedagogic Vasile Lupu din Iași?

Răspuns Câştigător
| Cătălina1115 a răspuns:

Hei! Acum caminul este in constructie, nu mai exista partea veche. Acum o sa depinda de media ta! acum toti stau in caminul nou cate 6-7 intr-o camera destul de mica. Nu o sa avrti toate unde sa va puneti cartile si hainele. Si mai este camera de lectura ( fosta camera de lectura) unde sunt cate 14

| DemonicSoul explică (pentru Cătălina1115):

Wow! Nu credeam că e așa. Mama a făcut liceul acolo și mi-a spus că stăteau câte 4-5, foarte rar 6. Oricum sper să ajung să am niște colege de treabă. Înțelegere să fie. happy

| Cătălina1115 a răspuns (pentru DemonicSoul):

Anul asta, da, s-a stat cate 4 -5, rar 6, dar caminul era impartit ( holul era impartit) in camin nou, renovat si camin vechi si s au luat fonduri si se face si ala vechi, si fetele din cel vechi le-a mutat in camerele noi si sali de lectura.