| anonim_4396 a întrebat:

Poti calatori cu buletinul, sa mergi in avion daca sunt minor problema cu parinti nu ma prea intereseaza pentru ca ai iau pe amandoi cu mine

4 răspunsuri:
Apache
| Apache a răspuns:

Daca calatoresti cu amandoi parintii intr-o tara a uniunii europene. atunci cred ca da!
daca mergi cu un singur parinte atunci iti trebuie procura.si daca tara nu este membra a uniunii europene, atunci iti trebuie pasaport, sau chiar viza!

| TeddyAn a răspuns:

Din cate stiu eu trebuie sa cunosti putina limba engleza daca vrei sa pleci din tara dar tu cum nu stii nici romana, iti recomand sa ramai acasa.
P.S.: nu tu iti iei parintii ci ei te iau pe tine

Răspuns utilizator avertizat
| AnaÎşiSchimbăNumele a răspuns:

Nu am inteles prea bine la ce te-ai referit, dar daca intrebi daca buletinul poate inlocui pasaportul, raspunsul e da. Dar trebuie oricum sa fii insotit de parinti si, daca nu ma insel, e valabil doar in Europa thinking (sau tarile din Uniunea Europeana). Anyway, nu sunt sigura.