| bugmafia a întrebat:

Poti iubi pe cineva fara sa-l vezi? astept raspunsuri si argumente pro si contra.

Răspuns Câştigător
| Creatsaaaaaaa a răspuns:

Bineinteles...depinde daca tu te uiti dupa fizic sau daca te uiti dupa suflet.parerea mea...

11 răspunsuri:
| Silvia a răspuns:

Eu nu cred ca poti iubii pe cineva pe care nu il vezi...doar sa fii atras de acea persoana...big grin

| elena a răspuns:

Cum sa poti iubi pe cineva fara sa il vezi, aici chiar se potriveste zicala ca "dragostea e oarba", nu mai argumente ce sa-ti aduc.

nony
| nony a răspuns:

¨Ochii nevazuti sunt inexistenti¨. vorba era altfel. dar am adaptat-o pentru tinewinking

| psiholoaga a răspuns:

Poti ajunge sa iubesti pe cineva fara sa il vezi. Si orbii iubesc. Insa, daca intrebarea era despre iubirea pe net, fata de o persoana "virtuala", nu cred ca se poate. Exista atractia, dar ea trebuie verificata in realitate. Nu neaparat ca persoana ar fi altfel (fizic/psihic) dar e posibil ca atractia de pe net sa dispara cand sunteti fata in fata. Sa nu fiti pe aceeasi lungime de unda.

mira
| mira a răspuns:

Da, dar iubesti o iluzie.

| xibalba a răspuns:

Da, cred. Poti iubi la persoana respectiva felul de a fi, de a gandi, ideile lui, modul de a actiona... si implicit iubesti si infatisarea pentru ca la un moment dat sigur o sa il vezi daca e iubire reciproca... pentru ca intervine curiozitatea happy

| Artemiss a răspuns:

Nu credeam pana nu am patit-o...Am vb ani de zile pe mess cu o pers si fara sa vreau m-am indragostit de ea...de felul cum vorbea, faptul ca ne povesteam aproape totul... vorbeam si la telefon...si acum ca am vazut acea persoana ma simt implinita... o iubesc:d... dar pacat ca nu poate fi nicio poveste de dragoste deoarece o relatie la distantie e complicata...

| fabiola a răspuns:

Da, dar cand il vezi, sentimentul poate creste sau poate sa scada. Daca creste se va numi dragoste, daca scade se va numi atractie virtuala!

| maria91r a răspuns:

Eu nu cred.

| bugmafia explică:

Asa ziceam si eu yoneade.va multumesc tuturor de raspunsuri.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da
Si cred ca asta ar fi cel mai sincer mod de a iubi
Adica ii iubesti caracterul ...nu imaginea lui
xoxo
by zui