| evagrey24 a întrebat:

Povestiti-mi va rog despre viata de elev militar la Cimpulung( sau oriunde altundeva). Cum decurge o zi din viata unui elev de acolo, ce ai voie, ce nu ai voie, cum sunt oamenii acolo, cat de repede v-ati integrat, cum e cu permisiile, invoirile, si cu ce medie ati intrat si cum e cu tinutele acolo. Dau fundă, multumesc.

1 răspuns:
| Kiwibibilă a răspuns:

Nu sunt acolo dar iti zic cam ce am auzit.
Trezirea e pe la 5-6, iei micul dejun si apoi antrenament, la 8 ai ore pana la 2 şi apoi ai 4 ore ca sa iti faci temele, dupa care mai ai cateva ore de antrenament.
Severitate maxima, nu ai voie mi se pare cu telefoane sau laptopuri, televizor etc. Daca vrei sa iesi din perimetrul liceului trebuie sa porti uniforma.
Un baiat chiar imi povestea ca au voie doar odata pe luna acasa doar daca fac curatenie exemplara peste tot. Trebuie sa lustruiasca toate podelele şi apoi vin profii cu un şorţ alb şi îl şterg cu piciorul de podea. Şi dacă nu rămâne complet alb nu ai voie să pleci.