| cristiannnn224oo a întrebat:

Prietenul meu de ziua lui a primit cadou de 150 lei de la fiecare si eu nu mi-am facut ziua ca n-am avut posibilități financiare si el cu inca 2 persoane au pus bani pentru un tricou si o bluza de 150 lei.Ce părere aveti stiind ca eu cu el suntem persoane super apropiate?

2 răspunsuri:
| Aasdfghj a răspuns:

Buna! Nu prea am inteles. Deci prietenul tau a primit un cadou in valoare de 150 de lei iar tu te intristezi pentru ca nu ai primit si tu, avand in vedere ca nu ti-ai tinut ziua? Nu am inteles a doua parte. El si inca un prieten au luat cadoul acela cui? E dreptul lui sa primeasca daca prietenii lui asta au vrut sa ii faca cadou. Oricum, personal mi se pare o prostie sa dai atatia bani doar pe niste haine. Nu e cu nimic mai castigat fata de tine, care nu ti-ai facut ziua. Hainele sunt doar niste carpe. Alte lucruri sunt importante.

| SidoMaria111 a răspuns:

Nu am înțeles nimic...