| marisella76 a întrebat:

Puteti sa-mi spuneti si mie niste programe de facut video din poze pe care le pot publica pe Youtube?

Răspuns Câştigător
| InSaNeDesign a răspuns:

Adobe After Effects
Macromedia Flash 8
Sony Vegas PRO 9
Muvee Reveal
Foto2Avi
FastStone Image Viewer
Windows Movie Maker (asta il gasesti chiar in windows-ul tau)
VideoPad Video Editor
Pro Show Gold
Ulead Video Studio

Si mai sunt destule, poti sa cauti pe http://www.google.ro/ totul despre aceste programe si cum sa le folosesti. Nu stii sa le folosesti? Ori intri pe www.youtube.com si scrii "tutoriale pro show gold" de exemplu, ori dai o cautare pe www.google.ro si cauti tutoriale la fiecare program in parte, si cand te-ai familiarizat cu unul dintre ele, te apuci si-ti faci filmuletul din poze. Eu personal iti recomand dintre toate astea, PRO Show Gold, pentru ca eu tind sa cred ca-i cel mai usor de folosit pentru un utilizator normal. O zi buna.

2 răspunsuri:
neluL
| neluL a răspuns:

Cel mai usor program este -> PICASA 3.8 - http://dl.google.com/picasa/picasa39-setup.exe Are interfata in limba romana si este cel mai usor program de editat poze si facut videoclipuri (slideshow). Dupa instalare da click pe ->''Creati''->Film->Din selectia ->aici incepi sa creezi un film. Succes!

| GeorgeNGA a răspuns:

Proshow Gold face o treaba foarte buna + ca ai si niste efectewinking