| croissant a întrebat:

Puteti trai fara iubire?

Răspuns Câştigător
| bvzmsam a răspuns:

Bineinteles ca fara iubire nu poti trai este ca si cum ai trai fara aer. Chiar daca nu ai o persoana cu care sa te simti iubit si sa iebesti exista probabil multi altii care simt ceva pentru tine. Iubirea este ceva bun si din inima, mai mult decat imi place, e empatie si comunicare.

7 răspunsuri:
| AmFostOdataEuOBaba a răspuns:

Cu greu...

| Andreeush a răspuns:

Da.

| SilentRain a răspuns:

Da

Răspuns utilizator avertizat
| OldSoul a răspuns:

Aparent da.
Practic, mai vedem laughing

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Da. Este o viață pe jumătate, second hand.
Dacă iubești foarte tare altceva decât o femeie, ai o idee spirituală, mistică, artistică, ești mare om de știință și ai în minte o idee fixă, asta poate înlocui iubirea la unii, cazuri rare. Restul sunt nefericiți fără iubire. Din cauza acestei ne fericiri, caută iubirea, adică o femeie, fac sex, fac copii. Așa e viața, asta înseamnă să trăiești.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Si fara iubire si fara sex.
apa si alimentele sunt vitale.