| Madalina_2286 a întrebat:

Revin la problema measadsper ca nu va sacaibig grin.Azi,am mers spre scoala.Acea prietena a mea a venit la mine sa ma ia in brate.Eu i-am zis, ce s-a intamplat, te-ai lovit la cap? Parca ieri nu eram prietene. Ea mi-a zis ca si-a dat seama ca a gresit, a vorbit si cu mama ei, nu a fost potrivit ce am facut.Am plecat spre scoala impreuna, ca niste vechi prietene foarte bune.Am stat doua pauze impreuna pana cand s-a sunat de intrare. Mie imi place de un baiat din alta clasa, ea il cunostea foarte bine pentru ca stateau in acelasi bloc. Ea a mers la el si l-a luat in brate de fata cu mine.Eu i-am zic "stai sa ghicesc, ai vrut sa te razbuni pe mine?" Nici pe departe, incepe sa imi placa si mie de Ciprian.Acest "Ciprian" are o iubita pe nume Erica, nimic rau pana acum.Acum mi-am dat seama ca prietena mea o mosteneste foarte mult pe mama ei, care a fost casatorita cu 3 barbati pana acum, ma rog, o femeie cam ciudata.Vine la sedintele cu parintii aproape in chilotilaughing si alte chestii.Am intrat in clasa iar ea era de serviciu si a iesit in fata clasei a zis ca nu vrea sa mai auda de baiatul de care s-a despartit ieri, ca nu ii pasa, acum are un nou iubit.Ma rog, a fost un gest cam urat dupa parerea mea.In urmatoarea pauza acea fata, Erica a venit la Elena, ma rog ele de foarte mult timp nu se inteleg bine, Erica ii zice lui Elena o gramada de chestii foarte urate. I-a zis Elenei ca vede ea cand iese din scoala, ca o "omoara". Ma rog, Elenei nu i-a fost frica dar pana la urma i-a zis doamnei diriginte despre aceasta amenintare.Doamna diriginte a zis sa isi rezolve singura problemele, oricum nu o crede pe Erica in stare, ca este o fata foarte cuminte si alte chestii.Eu i-am zis Elenei ca o sa o ajut eu, ca ma inteleg bine cu Erica.Cand s-a sunat de iesire am vazut ca a venit dupa mine tata cu masina si am plecat cu el. Elena a vazut ca am plecat si a crezut ca am lasat-o balta intentionat, ca de fapt eu stiam ca vine dupa mine si ca i-am facut sperante false. Oricum, s-au batut, asa ca intre fete big grin nu foarte tare.Am intrat pe messenger si ea m-a salutat si mi-a zis ca e foarte suparata pe mine.Eu i-am zis ca tata a venit dupa mine nu ca stiam de dinainte. Ea a zis sa nu mai fim suparate si mi-a zis MIE sa imi cer iertare. Tinand cont ca ea s-a dat la iubitul altcuiva i a dat vina pe mine ca nu sunt o prietena buna, cum e ea.

Credeti ca ar trebui sa o iert, tinand cont de ce v-am povestit.

Multumesc:*.

Răspuns Câştigător
| Deeaaaaaaaaaaaa a răspuns:

Nu adica eu nu as face asa. daca iti era o prietena adevarata nu iti facea asa cu baiatul ala si til lasa tie... daca iti era o prietena adevarata...parerea mea este ca ar trebui sa o lasi in pacce sa uiti ca exista ca tot ea va regreta si tot ea va veni la tine si cand vine la tine nu o mai baga in seama chiar daca isi cere scuze si atunci o sa isi dea seama de greseala pe care a facut-o atunci cand s-a dat la baiatul ala. funda:*:*:*:*

7 răspunsuri:
| lola a răspuns:

Dupa parerea mea, fata asta este dependenta de atentia cuiva.Nici macar nu merita sa te obosesti.

| baaang a răspuns:

N`o iertaahappy
nu meritaa.
si nici nu`ti cere iertare.
baftaa>::dd
P. S. daca era o prietena buna.nu te punea sa-i ceri iertareehappy

| Andreeeeea_4279 a răspuns:

Nici vorba! Eu zic s-o ignori. oricum prietenia voastra nu va mai fi niciodata la fel, dar mai bine ar fi sa nu mai fie deloc. happy Nu merita prietenia ta!

| Elle_4308 a răspuns:

Poftim? ţi-ai făcut cont ca să mă bârfeşti pe mine?laughingŞi eu care credeam că suntem prietenestraight face! Mda...

| Pentagram a răspuns:

Pai... daca te-a ranit no ierta...si nu iti cere tuh scuze nu ai nici o vina! FUNDOI>?

| Youmakemewannadie a răspuns:

Am si eu o prietena de genul asta.Cand ne impacam cand ne certam si m`am cam saturat. Sfatul meu:esti prea buna pentru ea. Daca ai s`o ignori va veni in genunchi sa te implore sa o ierti, crede`ma.Succes!

| 1anisoara a răspuns:

Chiar daca va veti impaca, un nod tot ramane.Gandeste-te, vei avea de castigat daca te vei impaca cu ea? Sau doar vei suferi pentru ca ea se supara pe tine. Eu cred ca, cu asemenea prietene vei avea doar de pierdut, iti spun din proprie experienta. Bafta.