| marevna13 a întrebat:

Rog sa imi raspunda numai persoane pana in 20 de ani. Care nume de familie suna mai ok: Marin sau Dumitrescu?

Răspuns Câştigător
| aXy99 a răspuns:

Niciunul.

9 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Spune-ne și contul din bancă al fiecăruia apoi răspundem

| sierra1 a răspuns:

Faptul că apreciezi un răspuns in doi peri, ne duce cu gândul că intrebarea ai pus-o la plezneală. corect?

| marevna13 explică (pentru sierra1):

Nu, deloc, dar ma obseda aceasta intrebare si comparatia dintre ele si m-a bucurat raspunsul care le-a eliminat pe amandoua ca fiind la fel de nepotrivite.

| sierra1 a răspuns (pentru marevna13):

Excepțional răspuns, la fel ca intrebarea!

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Ei uite ca am peste si tot raspund.

Ambele big grin (Dumitrescu).

| marevna13 explică (pentru DoarBogdan):

Ambele sau Dumitrescu?!?

| DoarBogdan a răspuns (pentru marevna13):

Ambele ca nu conteaza absolut deloc numele, este doar un nume. Nu are nicio impirtanta pentru nimeni.

Dar daca ar fi sa aleg dintre cele doua, fix din ele, ca raspuns as zice Dumitrescu.

| marevna13 explică (pentru DoarBogdan):

Pentru mine are importanta. Daca esti fata nu e placut sa te strige la scoala Dumitreasca. Daca esti Marin poti fi avantajat cand te asculta dupa catalog, dar unii zic ca nu suna asa elegant ca Dumitrescu, desi nu pricep de ce, Dumitrescu vine de la Dumitru, ce e asa elegant la Dumitru? Pentru romani sunt usor de pronuntat ambele, dar pentru straini Dumitrescu e mai greu de pronuntat, Marin e simplu. Tu de ce ai ales Dumitrescu? Ce nu ti a placut la Marin?

| DoarBogdan a răspuns (pentru marevna13):

Eee acum inteleg eu... adolescenta, conceptii care o sa se schimbe in timp laughing

Na bun, Dumitrescu ca sunr baiat. Marin... poate daca eram fata. Dar indiferent cum m-ar fi chemat, nu ar fi contat.