| opierdevara a întrebat:

S vrea ca intr-un final sa ajung sa lucrez intr-o televiziune : reporter, reporter de teren, prezentator. Orice de tipul acesta.

Dar ce facultate si alte studii ar trebui sa fac? Jurnalismul este de ajuns?

Funda pentru raspunsul cel mai satisfacator. Astept.

4 răspunsuri:
| andra121 a răspuns:

Cred ca da.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Si pentru medicina este de ajuns o facultate pentru reporter de ce crezi ca nu ar ajunge doar jurnalismul

| opierdevara explică (pentru suntserios):

Oh. Ok. Aveam o dilema pentru ca este posibil sa mai fie necesara si o alta scoala de pregatire. Gen cum e acum Intact Media...

| suntserios a răspuns (pentru opierdevara):

Asta deja tine de pregatirea ulterioara si de cat de bun vrei sa ajungi. in orice meserie toata viata ai de invatat si daca nu stii pasul cu noutatile nu ajungi nicaieri.