| bogdan1004 a întrebat:

Sa ma apuc acu la 14 de fumat? Parerea voastra:

11 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Nu te apuca acum ca o sa imbatranesti mai repede pe la vreo 50 de ani vei arata ca un mos de 80.

| Djlsghtnquuw a răspuns:

De ce sa fumezi? doar pentru ca si ceilalti o fac? Mi se pare o dovada de prostie intrebarea ta, si logica. happy

| beautifulkiss a răspuns:

Buna nu pentru ca iti distrugi sanatatea.Te imbatraneste, iti distruge plamanii si pe parcurs trupul.O sa mori mult mai repede.Nu iti distruge sanatatea de mic.Desigur nici cand esti adult nu e bine sa fumezi.Numai bine.

Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu te apuca, nici acum si nici pe viitor! Cheltuiesti bani pentru a te imbolnavi, a avea miros neplacut, a deranja si pe altii, a agrava alte eventuale boli. Merita? Numai bine!

| maryy a răspuns:

Sincer iti spun sa nu incepi de acum cu fumatul.Sunt sigura ca incepand de acum, pe la 25-30 de ani, iti va fi imposibil sa te lasi de fumat oricat ai dorii.Insa pe la 40-45 de ani nu vei mai putea face nimic, plamanii tai vor ajunge foarte rau.Pentru sanatatea ta, te sfatuiesc sa nu te apuci!

| Ioannaaaaaaaaaa a răspuns:

Mult mai bine e sa nu te apuci deloc.happy

| callmebeautiful a răspuns:

Eu zic sa mai astepti.

| cristi1995 a răspuns:

Eu unu iti sugerez sa nu te apuci niciodata, si sunt cam 3 motive:primul:iti strici rau sanatatea.2:o sa mirosi din ce in ce mai urat pe la o varsta mai inaintata dk continui sa fumezi.3:o sa pierzi foarte multi bani,dar foarte multi,pe tzigari, cu care ai putea face altceva mai de folos pentru tine, spre exemplu pentru a te distra sau ati cumpara diverse lucruri.

| RosalinaB a răspuns:

Cel mai bine sa nu te apuci nicoooodata, cauzele deja sunt mai jos big grin ))numai bine )

| amos0997 a răspuns:

*raspuns* Categoric nu straight face. Pt ca daca o faci... peste ani, sigur o sa te gandesti inapoi si vei regreta fiecare tigara.

| GoLaN_3093 a răspuns:

Nu