| Danutul22 a întrebat:

Sa vad ca de "Einsteni" sunteti :
1.Radu spune:Am tot atatea surori cati frati am, dar sora mea are de trei ori mai multi frati decat surori.Cati copii au parintii mei?
2.6 gaini fac 8 oua in 3 zile.Cat oua vor face gainiline in noua zile?
3.Dan ia 5 pastile la intervat de 5 minute. La cate minute dupa ce a luat-o pe prima o va lua pe >ultima
4.Radu si Maria calatoresc cu trenul.Radu are loc in al 17-lea vagon din fata, iar Maria in al 14-lea vagon din spate.Surprinsi,ei au observat ca vor calatori in acelasi vagon.Cate vagoane are trenul?
5.Luizei ia trebuit exact o ora pentru a-si face temele.Ea a petrecut o treime cu matematica si doua cincimi din timpul ramas cu geografia.Cat timp i-a luat pregatirea celorlate materii?
6.Marian are 3 surori si 5 frate.Sora lui are S surori si F frati
7.La o zi dupa aniversarea zilei mele de nastere am spus:poimaine este vineri. In ce zi mi-am sarbatorit ziua de nasterele?
8.O pisica prinde un soricel intr-o ora.Cati soricei vor prinde 10 pisici in 10 ore,
9.Care este valoarea maxima a sumei cifrelor unui numar de 3 cifre?
10. Daca din 3 chistoace faci o tigara, din 9 chioasce cate tigari faci?
11.Un om statea la etajul 10.Mereu urca cu liftul pana la opt si de acolo pe scari. De ce?
12. Daca esti la o cursa de alergare si il depasesti pe concurentul de pe locul 2 pe ce loc te alfi?
13.Cate aniversari are un om de 43 de ani?
14. Unele luni calendaristice au 30 de zile, altele au 31.Cate luni au 28 de zile?
15.Ce este odata intr-un minut, de doua ori intr-un moment si niciodata intr-o suta de ani?

Răspuns Câştigător
| Bubuletu a răspuns:

Nu știu dacă am făcut corect dar măcar spune-mi după ce vezi raspunsul, te rog!
1.trei băieți si doua fete, 5 copii
2:24? Sau era capcana?
3:20,cred...
4:30?
5:24 de minut
6: 2s si 6f
7:marți
8:100 sau mult mai puțin, aici nu sunt sigura
9:27
10: 3? Sau le investi pe toate si faci una mai mare?
11:era un pitic si nu ajungea la tastatura 10
12:locul 2
13: te referi la zile de naștere? 1.
Dacă la aniversari te referi, 42 sau 43, nu știu dacă se sarbatoreste si ziua in care s-a născut sau doar de la un an.
14:toate
15:litera m

| Danutul22 explică (pentru Bubuletu):

Nu folositi matematica si alte prostii, sunt intrebari de logicahappy folositi logica, iar cat despre tine ai raspuns corect la majoritatea..sa zicem ca iti dau nota 7.80 din 10 big grin nu pot sa dau raspunsururile corectebig grin ca se vor uita toti..am sa astept pana primesc cel putin 10 raspunsuri corecte si postez eu restul big grin ^^ bafta!

| Bubuletu a răspuns (pentru Danutul22):

Știu testul, era de pe haios.ro, nu? Acolo am luat 10, corect tot, dar aici sincer nu prea m-am obosit...

| Danutul22 explică (pentru Bubuletu):

Nu sunt de pe haios.ro..adica..nu stiubig grin eu m-am dus la o aniversare si le-am gasit pe masabig grin am intrebat daca pot sa le trag le copiez si asta am facut^^ am si raspunsurile

11 răspunsuri:
| Sheisshe a răspuns:

1.5 copiihappy
2.24?
3.20
4.30
5.destulhappy.vre`o 10 minute.laughing
6.Si ce vrei sa le fac eu?happy
7.Luni
8.10?
9.habar n`amlaughing)(cred ca nici tu nu stiiwinking )
10.3?
11.ca asa vrea, lasa`l in pacehappy
12.1raised eyebrows?
13.1happy
14.1 cateodata niciuna(Februariehappy )
15.Litera mhappy

| Danutul22 explică (pentru Sheisshe):

Eu stiu tot happy la 6 am uitat semnul intrebari ^^ sorry.
Si la 12 nu ai gandit bine tongue si nici la 13. mai repet, nu va luati dupa matematica si alte prostii..aici e logica si sunt intrebari capcane big grin bafta

| KerrigaNee a răspuns:

Cui ii pasa?

| LillyCullen a răspuns (pentru KerrigaNee):

rolling on the floor))

| Danutul22 explică (pentru KerrigaNee):

Celor care raspund big grin

| KerrigaNee a răspuns (pentru Danutul22):

Asa se pare laughing big grin

| LillyCullen a răspuns:

La intrebarea 2...presupun ca vor face 72 de oua? Sau ma insel...rolling on the floor

| acatrineimaria a răspuns:

1. 5 copii
2. 24 oua
3. 25 minute
4. 20 vagoane
5. 24 minute
6. 2 surori si 6 frati
7. marti
8. 100 soricei
9. nr este 999 si suma este 27
10. 3 tigari
11. liftul mergea doar pana la etajul 8
12. locul 2
13. 43 aniversari
14. toate (iar daca e vorba de numarul total de zile e luna februarie)
15. "m"