| makegeorge93 a întrebat:

Sal,
am 16 ani si acum 2 luni de zile am mers in club cu 2 prieteni si cu sora si verisoara unuia dintre ei. prietenul meu are idea sa ne combine pe mine si pe verisoara lui insa fara ca eu sau ea sa stim asta. dupa o saptamana el o suna sa o intrebe ce parere are despre mine, iar ea ii spune ca sunt simpatic si accepta ca el sa-mi dea nr ei si adresa de mess. In aceeasi zi ma suna si pe mine si ma intreaba daca vreau nr. ei si zic ok de ce nu. Pana aici toate bune, problema a fost cand am sunat-o prima zi de vreo 3 ori fara sa raspunda lasand si un sms. mi-am mai incercat norocul si de asemenea nici un raspuns. dupa 2 zile de incercari varule ei imi spune ca s-ar putea sa fie rusinoasa si de aia sa nu raspunda la tel. dupa o saptamana. ma invita la balu ei pe mess si accept. a doua zi vb pe mess si imi iau inima in dinti si o invit in oras, ea se eschiveaza si imi spune ca are planuri cu niste prieteni si ca nu poate. am zis sa o lasam pe o alta zi, marti daca poate, si zice ca vrea sa fie sincera cu mine si ca ma vede doar ca pe un amic. pana aici n-ar fi nicio problema si ar fi un refuz oarecare numai ca am inceput sa o plac mult fara sa-mi dau seama. ea nu stie ca eu stiu ca ea a zis ca ma place varului ei si nu vreau sa-i zic asta ca sa nu se supere pe varul ei.
Ma simt ca intr-un joc de-a soarecele si pisica. Nu vreau sa par nici insistent dar chiar am ajuns sa o plac mult. aaa si inca ceva matusa ei stie despre planul prietenului meu si o incurajeaza pe nepoata ei sa iasa cu mine fiindca din cate am inteles ma simpatizeaza (deee, fiind machidon si eu si ea cand vb intre noi afla toate neamurilelaughing). Intrebarea mea este ce sa fac in continuare?

6 răspunsuri:
| antonia09 a răspuns:

Daca tu intr-adevar o placi poti sa ii trimiti flori, pachetele de ciocolata, fa-o sa se indragosteasca de tine, cu siguranta va dori sa iesiti in oras.

| Alexandra_1264 a răspuns:

Ideea lui Antonia09 nu este rea deloc.
fii tupeist, nu pierzi nimic!
E si mai bine daca ai putin ajutor din partea matusii ei!
incepe cu un buchet de trandafiri rosii.nu va refuza...si ink ceva, cu timpul discuta cu ea.nu va mai ascundeti dupa deget.
pup
spune`ne ce ai rezolvat!hee hee

| ♥ x0x0 Justin Bieber x0x0 ♥ a răspuns:

Are mare dreptate antonia09

asculta poate vei reusi succeswinking

| ♥ x0x0 Justin Bieber x0x0 ♥ a răspuns:

Mda...lipsa de ocupatie

| luvica a răspuns:

Eu zic sa mergi mai departe. daca esti sigur ca si ea tine la tine asa cum tii tu la ea. merita sa mergi mai departe. incearca mai multe lucruri happy

| BBQ a răspuns:

Eu zic sa te intalnesti undeva cu ea si sa ii zici tot adevarul si s-o intrebi mai tarziu, dupa ce se linisteste daca vrea sa aiba o relatie cu tine. Ea poate refuza sau accepta, dar macar vei sti ce simte pentru tine -cel mai important trebuie sa ii lasi timp sa se gandeasca dupa ce ii spui ce s-a intamplat-. Sper ca am fost de ajutor.