| killa a întrebat:

Sal, am o intrebare despre calculatoare, eu nu ma pricep foarte bine :S
deci am un laptop HP
Celeron(R) Dual-Core CPU T3100
1.90GHz
3GB RAM
Windows 7 Home Premium(orginal)
si i-am schimbat hard-ul de 320GB pentru 120GB
pentru ca s-a stricat (nu am nici o idee de cecrying)
si de atunci merge foarte incet de exemplu inainte sa schimb hardu far cry 2 imi mergea fara probleme acum mi se misca foarte incet
Ce asi putea sa ii faca sa mearga normal?
in dimineata asta i-am dat sa bea niste suc tongue big grin il poate afecta?

Răspuns Câştigător
| TSO7 a răspuns:

Verifica:
- sa ai driverele instalate;
- sa ai cativa gb liberi in fiecare partitie;
- sa fie suc natural, ca ala acidulat nu e sanatos.

1 răspuns:
| drakdivin a răspuns:

Schimbarea hard discului, nu afecteaza cu absolut nimic ci varsarea sucului are deaface cu problemele tale. Cel mai sigur tia fi atins placa video ceea ce nu e bine. de obicei jocurile de la placa video agata sau de la procesor slab. dar cum spui ca ai un dual corewinking nu e nici o problema pentru far cry. Du-te cu el la un service autorizat in reparatii pc sau la un prieten care se pricepe cu asa ceva. sati verifice piesele pana nu se agraveazawinking