| mada00madalyna a întrebat:

Intrebare pentru cine se uita la filme indiene.Pana acum eu am vazut 4 filme indiene superbe (le-am vizionat pe trilulilu, au fost filme care i-au avut ca protagonisti pe rani si saif)Ultimul film pe care l-am vazut a fost cu saif ali khan si kareena kapoor se numea kurubaan si a avut gen drama.deci as vrea sa imi ziceti un film indian cu genul drama, crima, roumance si daca se poate si un link unde sa il vizionez. Daca stiti si un film cu unul dintre cei trei actori ar fi super. mersi anticipat. Funda primului. si voturi tuturor.

1 răspuns:
| Pufffx a răspuns:

Plot
Avantika Ahuja ( Kareena Kapoor ), care locuieste in Statele Unite revine la Delhi, după ce tatăl ei are un stop cardiac. În timp ce în Delhi ea intalneste Ehsaan Khan ( Saif Ali Khan ), un profesor de la Universitatea din Mumbai. Fiind în acelaşi domeniu cariera în acelaşi loc, dragostea înfloreşte între cele două. Între timp Avantika primeşte un telefon de la New York, cerându-i să se alăture locul ei de muncă. Ea a rupe acest ştiri pentru a Ehsaan şi îşi exprimă dorinţa ei de a lucra în SUA, Ehsaan este de acord şi se alătură ei, dar înainte ca tatăl care Avantika are unele rezerve cu privire la fiica sa se ​​mărite cu un musulman. Totuşi, el dă ca în cuplu a hotărât să se căsătorească. În cele din urmă ei se căsătoresc şi se mută în SUA. Avantika Ehsaan ajută în obţinerea unui loc de muncă la aceeasi universitate unde predă şi Ehsaan este numit ca un profesor pentru a preda islam şi lumea modernă. Modificări Avantika de viaţă, atunci când ei vecin Salma ( Nauheed Cyrusi ) o informează cu privire la arestul la domiciliu şi ei cereri de Avantika sa o ajute prin contactarea prietenul ei Rihana ( Dia Mirza ), un reporter de televiziune. Întâlneşte Avantika Rihana şi îi spune ei despre problema Salma şi între timp, ea intalneste Riyaz ( Vivek Oberoi ), prietenul şi colegul Rihana care ia problema Salma ca un caz de violenţă în familie. Din păcate, Rihana a pentru a acoperi afară din oraş, înainte de întâlnirea Salma şi ea devine de informaţii de zbor atunci când ei Avantika este încă la biroul ei. Avantika devine gravidă şi aşteaptă de la casa ei pentru a permite accesul la această cu Ehsaan dar atunci când aude voci care provin de la casa aproapelui lor, ea investighează şi descoperă că vecinii ei Bhaijaan ( Om Puri ) şi altele sunt de planificare pentru a trimite Tahir şi blastică de zbor în Rihana, care se deplasează, şi au ucis, de asemenea, Salma ca ea a vrut să le expun. Vecinii ei a se vedea şi goana ei la casa ei, unde se întâlneşte cu Ehsaan care ei console, dar în curând arată că el este, de asemenea, o parte din grupul terorist. Bhaijaan cere Ehsaan să o omoare, în scopul de a face funcţionarea lor cu succes, cu toate acestea Ehsaan neagă după ce a aflat că este gravidă Avantika. Avantika Ehsaan ţine în arest la domiciliu şi ameninţă să omoare tatăl ei, în India, în cazul în care ea încearcă să informeze pe nimeni. Avantika îşi dă seama că ea este un pion în joc Ehsaan lui. Se pare el s-a casatorit cu ea pentru a obţine în mod legitim Carduri de securitate socială şi o nouă identitate în Statele Unite ale Americii. Solicită Avantika Rihana şi lasă un mesaj vocal asupra numărului de birou ei pentru ao opri de la urcarea în avion. Din păcate, avionul explodează uciderea Rihana.