| anonim_4396 a întrebat:

Sal, sunt adi, un tip mai timid, cum sa fac sa fiu un baiat popular, sa fiu remarcat in scoala, sa fiu remarcat intre baieti si mai ales de catre fete? Astept parerile voastre, multumesc!

Răspuns Câştigător
| monyk a răspuns:

Buna, fi cat se poate de natural, fi comunicativ cu toata lumea, fi optimist, ai incredere in tine, invata sa dai replici celor care te ataca, invata sa te aperi si sa ii pui la punct pe cei care te pun intr-o situatie mai penibila, gandeste bine orice problema, fi sociabil, aranjat, zambitor, bun observator, nu folosi violenta, invata din vorbe sa joci, sa nu crezi ca vei fi popular in sens bun daca te vei lua la bataie cu cei din scoala doar ca sa le fie frica de tine, asa se vor feri si fetele de tine, cu fetele eu zic sa te porti frumos, sa le zambesti, sa nu fi mitocan si sa fi respectuos, fa-ti cat mai multi prieteni, si pune-te bine cu cei care sunt cat de cat populari, nu iti bate joc de altii, dar trebuie sa stii sa te aperi la nevoie, nu intrece limita bunului simt niciodata, si inca ceva:fi mereu cu ochii in 4!

8 răspunsuri:
SoftCristi
| SoftCristi a răspuns:

Da pentru ce?

| Antrax a răspuns:

Fa-ti o freza misto imbraca-te la moda blugi extra vagantzi hanorac sau ceva bluza de gangdter un parfum de la avon sau ala nou play boy:X si sigur te remarci.succes

| WestSid3 a răspuns:

Poi cam majoritatea baietilor draguti si nu numai se cred smecheri si nu sunt de fapt... vorbesc urat, se bat, umbla cu gasti de cartier, beau, fumeaza, si chestii din astea. mai ia`le apararea fetelor si date bine pe langa toti... poate da rezultatewinking

| Larette a răspuns:

Fi tu insati, iar sa fii popular nu inseamna sa fi smecher sau bataus cum sunt multi din liceurile de prin Bucuresti care fumeaza, se drogheaza, ca vad asta e moda.
Si sa fi remarcat printre fete, hmm, pai incepe sa vorbesti cu ele, schimb de id-uri. happy

| Alex_9605 a răspuns:

Daca esti in clasa a9a la liceu e sansa ta sa participi la balul bobocilor, chiar daca nu castigi participarea conteaza, nu trebuie sa faci mari eforturi sa fii cunoscut in scoala ci pur si simplu incearca sa fii mai comunicativ intra in discutii chiar daca nu ai cunoasteri a problemelor in duscutie, asta o creeze amuzament si o sa fie bine.

| blogger a răspuns:

Nu te ajuta cu nimic asta happy fi tu insuti, ma rog, nici prea timid

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pai sparge si tu geamuri batei pe aia si nu mai fi timid si eu am fost asa dar acum ma cunoaste aproape toata scoala dar bine nu faceam chesti din astea doar vb cu toata lumea.Si la fete nu stiu ce sa zic

| vanea a răspuns:

Noroc fii intodeauna vesel si fii mai iumarist