| AskLex a întrebat:

Sal TPUbig grin VR sa v intreb cv STITI daca compoturile ingrasa?

Răspuns Câştigător
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Orice produs care are zahar ingrasa. Depide in ce cantitate mananci si cat de multa miscare faci. Poti sa te uiti pe etichete sa vezi cate calorii au. Trebuie sa incerci sa nu depasesti (cu toata mancarea) 2000 calorii pe zi si sa faci macar 30 minute de sport.

2 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Îngrașă dacă au un conținut ridicat de zahăr dar și consumat abuziv.
Pa, pa.

| julka a răspuns:

Cele care contin zahar ingrasa; cele care contin indulcitori, nu cred.