| CaleMercury14 a întrebat:

Sall. ajutati-ma la limba romana va >>rogam o compunere cu tema Viziunea proprie reflectata in opera >>epicamacar ceva idei va rog >>multfundita

Răspuns Câştigător
| dienuta1990 a răspuns:

Pai poti sa-ti alegi tu o opera epica pe care ai citit-o si sa spui ce viziune ti-a produs dupa ce ai citit respectiva opera.
De exemplu opera Invitatie la vals de Mihail Drumes. Si poti spune ce te-am impresionat la personaje sau poti spune ca e o poveste de dragoste deosebita. Poti sa spui daca iti doresti sa ai o poveste de dragoste ca in aceasta opera.