| anonim_4396 a întrebat:

Sall allbig grin... ce schimbari apar dupa pierderea virginitatithinking schimbari exterioare si interioarehappy

mersihappy:*

6 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Himenul se observa rupt (la examen ginecologic sau la examinarea simpla a vulvei). Alte modificari nu apar. Doar ca esti obligata sa te duci regulat la ginecolog, sa-ti alegi o metoda de protectie impotriva bolilor cu transmitere sexuala si o metoda de contraceptie, constienta fiind ca nu exista nici o metoda de contraceptie 100% eficienta si inceperea vietii sexuale echivaleaza cu permanentul risc al instalarii unei sarcini.

| Emeraude a răspuns:

Inafara de ruptura detectabila a himenului la examenele ginecologice, nu stiu sa existe alte modificari. Poate ale psihicului, fiindca treci intr-o alta etapa din viata ta, foarte importanta si ea.Trebuie sa fii constienta de riscul la care te vei supune din momentul respectiv si sa ai capul pe umeri cand o faci, altfel risti o groaza de lucruri neplacute.Foloseste mereu o metoda contraceptiva, cel mai simplu e ca partenerul sa aiba prezervativ, si astfel veti evita majoritatea eventualelor probleme.
Pa-pa!

lolita
| lolita a răspuns:

Eu nu am observat nici o schimbare fizica, doar ca aveam dorinta de a face sex laughing

| Loriii a răspuns:

Viata sexuala poate sa influenteze evolutia individului, dar schimbarile ce vor aparea dupa primul contact sexual tin de ceea ce se va petrece in sfera psiho-emotionalului. Activitatea sexuala nu influenteaza dimensiunea partii dorsale, nu ingrasa, nu mareste sanii, nu cheleste, nu face ca penisul sa creasca, nu "stafideste" testiculele, sau cine stie ce alta schimbare de natura fizica.
De fapt, daca stau sa ma gandesc bine, activitatea sexuala poate deforma... activitatea sexuala neprotejata poate duce la aparitia unei sarcini care, dezvoltandu-se, deformeaza corpul femeii, nu-i asa? Asa ca ai grija si, daca iti incepi viata sexuala, foloseste intotdeuna prezervativul. Te scuteste de o "ingrasare" cat se poate de neplacuta.

| Rezzo a răspuns:

Schimari majore nu vei avea, oricum unele persoane care stiu sa citeasca omul isi va da seama daca aceasta este virgina sau nu, prin conversatie

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Stai linistita ca nu se va prinde nimeni, poate doar partenerul tau sa-si dea seamahee hee