| angelinthenight a întrebat:

Sall all! de ceva timp(cam pe la inceputul semestrului) am inceput sa plac un baiat si si el ar da semne sa ma placa sau doar suntem pur și simplu prieteni foarte buni(trebuie sa recunosc ca el este cel mai bun prieten al meu ca baiat).
dar, din pacate el este împreună cu cea mai buna prietena a mea. intotdeauna m-am gandit sa pastrez o prietenie decat un baiat. si, aici mai e o sg problema. nu stiu cum, dar am intrat intr-un fel, accidental in relatia lor adica ma refer ca eu am fost cea care ia pus impreuna. acum imi pare rau ca m-am bagat.
saptamana trecuta i-am spus ca eu renunt ca m-am saturat sa alerg dupa ei.(eu vorbesc foarte mult si la telefon si pe mess cu el si imi spune aproape orice si are incredere deplina in mine). acum 3-4 saptamani cand ei erau certati el mia spuuns ca a 2 a varianta daca ei sar despartii ar fi sa se puna ca mine sau cu prietena mea (mai mik ca un an ca mine). aici mi-am dat seama ca ma place. ei avand in vedere ca sunt impreuna nu prea ii vad pe la colturi vorbind, pierzand vremea singuri. la scoala daca mai radem impreuna (cu toata gasca)dar ei 2 nikiodata singuri. spre deosebire de mine stau pe la colturi si vorbesc cu el, radem impreuna si din astea.astazi a mai spus unul ca m-a vazut pe mine si pe el in parc sarutandu-ne, ceea ce nu este adevarat. ea cand a aflat a spus ca mai are putin si isi pierde rabdarea. ( as putea spune ca nu stie nimic de mine si el)
el imi spune ca o iubeste la nebuinie pe ea si nu sar desparti dar in aceasta privinta nu stiu ce sa spun

sunt foarte confuza si nu stiu ce sa fac. ma intreb oare ma place sau doar e o simpla prietenie?
cateva sfaturi miar prinde bine
desiguur ca

Răspuns Câştigător
| LARISA_3366 a răspuns:

Hm,,, cam nasoala trreaba.pai aici daca prietena ta este cu baiatul care il placi u, nasol
dar... daca chiar il placi pe batul asta intreaba-l ce simte pentru tine dar... cu mare grija atata timp cat este cu prietena ta. daca se despart, incearca ca tu sal consolezi si sa vorbesti mult cu el. atunci poate isi aminteste ce prietena buna esti. dar in singur lucru! nu te baga peste ei pentru ca risti sa se supere amandoi pe tine! lasa sa vina totul de la sine.
bafta in continuare!

2 răspunsuri:
| alexandra199711812 a răspuns:

Pai e clar ca te place spune-i prietenei tale sa nu fie suparata din cauza unor zvonuri iar pe asazisul pretendent intreaba-l ce simte pentru tine big grin

| Diana14_6859 a răspuns:

Eu zic ca ar trebui sa discuti cu el despre asta, din cate ai povestit mai sus el ar da semne sa te placa, numa ar fi atunci o problema cu prietena ta pentru ca daca lucrurile dintre voi 2 ar putea lua o amploare mai mare, posibilitatea ca ea sa se supere pe tine si sa ajungeti la o cearta destul de urata ar fi mare: -d