| YeoWoon a întrebat:

Sall
Am si eu nevoie de un eseu argumentativ de 10-15 randuri despre "educatia si importanta acesteia". Aveti ideii ce sa scriuhappy?

Răspuns Câştigător
| mariutsa1234567890a a răspuns:

Fiecare persoana reprezinta o valoare inestimabila si merita sa fie apreciata pentru faptele sale.Deseori ii apreciem pe altii, sau auzim parerea lor despre noi si facem concluzii, la felul cum se exprima, cum gandesc si daca dau dovada de educatie. Intr-o societate democratica, oamenii doresc sa-si dezvolte personalitatile critice si responsabile dispunand de libertatea de a se autoorganiza, de a gandi ei insisi de educatia pe care o primesc din primii ani ai copilariei si anume educatia din familie. Nu toti insa isi cunosc destul de bine drepturile si obligatiunile, si nu toti stiu cum sa-si analizeze potentialul si aspiratiile. Educatia este o adevarata arta, care poate fi insusita prin munca, perseverenta si incredere in sine. Pe masura educatiei pe care o posezi, obtii libertatea cunostintei, libertatea la opinie. Totodata castigi siguranta de sine, si iti asumi consecintele faptelor tale. Calea cea mai eficenta de a=i face pe oameni mai buni, mai toleranti este sa fii tu insuti bun, sa-i respecti, si sa le mai reamintesti din cand in cand ca codul bunelor maniere nu are termen de valabilitate.
Sper ca te-am ajutat..succese:*

1 răspuns:
| Olga_Petrunova_1992 a răspuns:

Salutare scrie-ti va roooog foarte frumos un eseu care se refera cum influienteaza banii intr-o relatie si ce se intimpla daca fata e saraca iar baiatul e bogat, exprimati-va va rog ft frumos opinia vreau foarte mult sa vad