| Iubiţica95 a întrebat:

Sall...as dori sa va intreb cind prima data ati incercat sa fumati si daca ati mai continuat sa o faceti si de ce?
fundita

Răspuns Câştigător
| LoveForShania a răspuns:

Am incercat odata, dar eram prin clasa a8a [ acum a10a] si nu stiu ce era in capul meu, m`au prostit niste colegi ca ''vai ce fain o sa fie ca e o senzatie super tare'', dar cand am trass fumul in piept credeam ca lesin am inceput sa tusesc. Apoi am mai fumat doua tigari, dar dupa aia nu am mai continuat sa fumez, si nu m-am oprit din cauza parintilor ca vai afla si fac urat [ ca nu aflase ], dar m-am gandit eu la binele meu, pentru ca la un moment dat trebuie sa iti dai si tu seama ce e inspre binele tau sau inspre raul tau, nu sa fie nevoie sa iti spuna parintii iar si iar, ca asta faceau cand aveai 10 ani laughing

Cunosc o femeie care are 36 ani si nu se putea lasa de tigari, si de la un timp ii tremurau picioarele, ii transpirau in mod abuziv, furnicaturi, si a mers la doctor si a aflat ca trebuie sa ii taie piciorulwinking, din cauza tutunului [ nicotinawinking ], si i l-a taiat. happy

Nu as vrea sa ajung asa, sincer!
Nu cred ca ar vrea nimeni sa ajunga asa, dar unii nu sunt capabili sa isi dea seama singuri de riscuri.

1 răspuns:
| Buii a răspuns:

Deci am 17 ani... m-am apucat la 12 ani in clasa a 6 a, ramasese unu repetent si a cazut la noi. Pac dupa 2 saptamani el mergea sa fumeze si am mers inca 3 cu el... am vazut cai misto vai iese fum alea alea, jmecherie domnule, hai sa luam si noi. Si apoi m-am apucat 3 tzigari pe zi happy- 5 tzigari pe zi pana am ajuns la 2 pachete in clasa a 8 a straight face. acum am noroc cu criza asta si fumez mai putin.
Si la intrebarea de ce am continuat hai sa raspund :
pai in a 6 a cum am mai zis eram smecher fumam ***... eram doar 4 din 30 de copii ce naiba si apoi a devenit un viciu, doar e drog ce naiba, si organismul tot cerea si inca cere si pur si simplu nu pot sa ma las happy