| adrian_2389 a întrebat:

Sall cine a fost la munca in strainatate in agricultura cum este acolo e munca multa oameni de treaba

1 răspuns:
| FataVerde a răspuns:

Munca este destula si totodata e foarte greu. De exemplu daca aduni castraveti trebuie sa stai toata ziua pe burta, aduni de pe randuri, fiecare are randul lui iar la capatul lui te dai jos si din nou dar ai si o pauza de masa de 20 de minute. Totul e sa ai rabdare si putere in tot ceea ce faci, e greu dar trece. La cules de capsuni e cel mai greu, acolo trebuie sa sortezi: mici cu mici, mari cu mari, mijlocii cu mijlocii...etc. Se pun in ladite, apoi tu trebuie sa iti duci ladita iar daca o lasi pe rand si reiei alt rand ramai fara lada si asa si fara bani. Aici castigi intr-o luna 1000 de euro, pe cand in Romania in 5-6 luni, depinde acum si de locul de munca. Daca mai ai intrebari, astept mesajul tau. Bafta!