| mentalism a întrebat:

Sall. Cum sa pot scrie pe Facebook, mess sau pe calculator cu literele,,tz,,,,, sh,, si celelalte. Adica literele ca atare, cele specifice limbii romane. Dau funda.

Răspuns Câştigător
| JustCosmin a răspuns:

Dai tastatura pe Romana. Ca sa faci asta, intri in Control Panel la Region & Language si la Keyboard dai Add>Romanian.
Pentru XP: http://www.youtube.com/watch?v=KOy6tyuLz8c
Pentru Windows 7: http://www.youtube.com/watch?v=qHoWAv7JXsQ
Pentru a comuta de pe EN pe RO, apesi ALT+SHIFT. Bafta.

5 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mamă ce detalii interesante. Troll adevărat, nu alta. rolling on the floor

| mentalism explică (pentru anonim_4396):

Dar ce ai vrea sa scriu? Unde, cine si cum le-a inventat? Cine a scris prima oara cu ele? E clar pentru oricine ca,, tz,,=Ţ si,, sh,,=Ş.

| anonim_4396 a răspuns (pentru mentalism):

" literele,, tz,,,,, sh,, si celelalte. Adica literele ca atare, cele specifice limbii romane. " - Diacritice. Asta era tot ce trebuia să scrii. happy

| mentalism explică (pentru anonim_4396):

Stiu, dar nu eram sigur daca era cuvantul corect. Dar s-o lasam, ne certam pe degeaba...

| anonim_4396 a răspuns (pentru mentalism):

Normal că ştiai, doar că ai şi tu un trac mentalistic. laughing O lăsăm. happy