| BYBY a întrebat:

Sall.pentru fete:am 12 ani jumatate la iarna la anul` fac 13, sunt f dezvoltata, am sanii mari, fire d par la subratz sh zona pubiana, insa nu a aparut ink prima menstruatie, dc? sunt singura ft de la mine din cls careia nu i-a venit? pot grabi asta? ma simt oare rusinata cand ele vorbesk de menstruatie, ca sunt p stop sau nu.

Răspuns Câştigător
| alissu a răspuns:

Na-i de ce! Crede-ma pe mine nu e un lucru de care sa te mandresti! Iti vine cand este timpul si nu poti grabi asta.Eu nu ziceam asta si crede-ma atunci cand mi-a venit nu a fost prea frumos...trebuie sa renunti la niste lucruri pe care le ai acum sfatul meu este sa-ti traiesti copilaria cat mai ai timp.Cand iti va veni vei vedea ca vrei sa dai timpul inapoiwinking

4 răspunsuri:
| fluturas a răspuns:

Bucura-tewinking pana la 16 ani mai este vreme happy o sa-ti vina si tie fiecare fata se dezvolta diferit happy si nu ar trebui sa te simti jenata cand ele vorbesc de menstruatie happy poti vorbi si tu si sa le intrebi cum e sau alte chestii, chiar daca inca nu ti-a venit happy

| EllyFMS a răspuns:

Nu trebuie sa te simti rusinata. menstruatia poate venii pana la 16 ani. ai rabsare. si stai lin ca nu e un lucru asa placut sa ai menstruatie.

| ♥ αη∂яєєα a răspuns:

Buna!happy

Si daca esti dezvoltata trebuie sa iti vina neaparat menstruatia?
Eu nu cred.Ink esti scutita de durerile menstruatiei. Si nu trebuie sa fii rusinata ci chiar mandra! esti inca o fetita ai debea 12 ani si pana la 16 mai ai.Nu trebuie sa te simti aiurea cand ele vb despre asta.Si lor lea venit chiar devreme si poate tu esti mai norocoasa si nu trebuie sa fii rusinata de asta ci chiar bucuroasa! Sper ca te-am ajutat! bafta:*!

| dary1997 a răspuns:

Mu'ti fa griji.Si mie mi s-a intamplat exact la fel!big grinMa intrebam in fiecare zii cand vinelaughingpana la urma mi-a venit dar cu catevA DURERI ...ASA K NU ITI DORI SA VINA PREA REPEDEhappyAi sa vezi ca no sa-ti placastraight face!