| picasso0 a întrebat:

Sall.Sunt in clasa a 8-a m banchetul si as vrea sa stiu cum ar trebui sa ma port l banchet, ce ar trebui sa fac nu am mai fost niciodta la un asfel de eveniment.

3 răspunsuri:
| VampireDeea144 a răspuns:

Trebuie sa fii manierat/a...sa nu injuri sa iei fetele la dans(daca esti baiat)daca esti fata nu stiu vorbesti cu celelalte fete, sa nu le jignesti pe nimeni sa nu razi zgomotos, trebuie sa fii tu doar ca putin mai amabil/a si educat/a sa stii cum sa te porti, sa nu te porti ca un/o huligan/a.

| LoveYourEyes a răspuns:

Pai,ar trebui sa te aranjezi, sa fi sofisticat, sa atragi atentie..Si sa nu incepi sa dansezi nebuneste si aiurea sa se uite lumea gen"Woaaa.ce o fi fumat asta?!" Fi linistit si in acelasi timp distreaza-te.happy

| baddgirl a răspuns:

Hey
Banchetul din clasa a 8-a este prima si ultima petrecere facuta cu clasa ta, dupa asta fiecare merge mai departe la liceu.
Acolo trebuie in primul rand sa te simti bine, pentru ca-ti vei aminti de acesta toata viata.Fi tu insuti, distreaza-te.
La imbracaminte nu trebuie sa fi foaaaarte sofisticat, imbraca-te cu ceva comod, nu trebuie neaparat sa te imbraci la 4 ace,dar daca locatia o cere,conformeaza-te.Un costum simplut. Danseaza, dar in limita bunului simt, glumeste, dar la fel, in limita bunului simt.Nu e o petrecere a VIP-urilor, esti cu colegii si profesorii tai, deci atmosfera trebuie sa fie una relaxanta, nu incordata happy