| Kely2820 a întrebat:

Sall TPU, am citit regulamentul ministrului de învățământ cum ca n-ar fi obligatorie uniforma iar profesorii n-au dreptul sa ii scoata de la ora sau sa-i ameninte cu note rele din cauza îmbrăcămintei, legea asta a fost data oficial in 14 ianuarie 2018, intrebarea mea este daca s-a dat alta lege de curand cu privire la subiectul asta.

3 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Daca regulamentul intern al scolii o cere, va trebui sa te conformezi.

| sierra1 a răspuns:

Nu s-a dat nimic nou. Ce știi tu e corect. De ce, ai vreo problema?

| devilshelp a răspuns:

Daca te obliga va trebui sa o porti. In 1-4 eu am fost nevoita sa am, dar in 5-8 nimeni nu mai avea chef. Maxim cei care purtau tricouri albe, in rest veneau imbracati oricum voiau. Daca iti chemi mama la scoala probabl ca profesoara respectiva va prinde ura pe tine si mai rau vei face