| MyKkeyy a întrebat:

Sall TPU, daca eu am media 8.70 si vreau sa intru la un profil cu media 8, 88, asi avea vreo sansa?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da, bineînţeles.
Mereu se întâmplă să rămână locuri în plus. Tu ai media 8.70, poţi trece şi un liceu/profil cu media 9 şi tot ai şanse să intri.

3 răspunsuri:
| TeckTonik997 a răspuns:

Ai sanse. nu ai de unde stii media de anul asta, doar pe cea de anul trecut si poate ai facut/vei face bine la examen si vei lua o nota mare. dar chestiile astea le stii si tu...

| Bogdanel97 a răspuns:

Da ai sanse. Acuma depinde si de Evaluarea Nationala (daca esti in a 8), sau de cati candidati sunt pe profilul respectiv. De exemplu vrei sa mergi la profil de Contabilitate care are 30 de locuri, si pe acel profil sau inscris 45 de candidati. In aceasat faza se vor lua primii 30 candidati. elevi care au medile cele mai mari. Restul de 15 intrand la profilele pe care le-au trecut mai jos.

| xBlueAngel a răspuns:

Da, ai multe sanse. Depinde de cati elevi cu media mai mare ca a ta s-au inscris la acel profil.