| CowboyxD a întrebat:

Daca eu la virsta de 15 ani si 9 luni am 1.82-1.84cm in inaltime. Atunci am sanse ca la 21 de ani sa am 1.93m?(Sunt baiat)

5 răspunsuri:
evenso
| evenso a răspuns:

Nimeni nu poate sa-ti spuna pana la ce inaltime vei ajunge.

| xXxMeLexyxXx a răspuns:

Ai niste sanse...dar ori cum nimeni nu te poate asigura in privinta asta... poti ca acum sa cresti foarte repede iar peste 1 an (de ex) sa cresti foarte greu.depinde de organism!winking

| Diana769 a răspuns:

Daca te apuci de basket, innot serios, poate vei ajunge la 1.90. dar ar fi oricum destul de inalt

| Dina10 a răspuns:

Baietii cresc pana la varsta de 17 ani, dar nu la toata lumea este la fel. La unii cresterea se poate opri mai repede, la alti mai tarziu. Daca vrei sa te inalti mai tare decat esti acum si vezi o stagnare in crestere, din cate stiu eu sunt niste pastile care stimuleaza hormonul de crestere.

| pescarhoinar a răspuns:

Se face o radiografie la incheitura maini cu palma, unde un medic radiolog iti v-a putea spune daca ti s-au inchis cartilagiile de crestere.costa cam 20 lei, curiozitatea ta.