| BaSStY007 a întrebat:

Dati-mi si mie niste nume de facebook.Numele meu este sebastian. Vreau ceva de genul seBASTYan ak74

2 răspunsuri:
| Crissu3005 a răspuns:

Ti-as recomanda sa iti scrii doar numele sau eventual porecla dupa care te striga prietenii tai. Daca iti pui cv de genul "seBASTYan ak47" nu pari mai cool, chiar dimpotriva.Dar bineinteles, aceasta este parerea mea.

| Weyland a răspuns:

Sebastian [Numele tău de familie].

Din Termenii şi Condiţiile de utilizare ale Facebook:

Ce nume sunt permise pe Facebook?

Conturile personale

Facebook este o comunitate în care oamenii îşi utilizează identitatea reală. Cerem tuturor utilizatorilor să îşi furnizeze numele reale, pentru a şti întotdeauna cu cine te conectezi. Aceasta ajută la menţinerea siguranţei comunităţii noastre.

Numele nu pot include:

* Simboluri, numere, folosirea neobişnuită a majusculelor, a caracterelor repetate sau a punctuaţiei
* Caractere specifice mai multor limbi
* Formule de adresare de orice fel (de exemplu: profesionale, religioase etc.)
* Cuvinte, expresii sau porecle în locul celui de-al doilea prenume
* Conţinut ofensator sau explicit de orice natură

Alte aspecte de reţinut:

* Numele pe care îl utilizezi trebuie să fie numele tău real, aşa cum apare acesta pe cardul tău de credit, pe legitimaţia de student etc.
* Poreclele pot fi utilizate în locul primului sau celui de-al doilea prenume dacă reprezintă o variantă a prenumelui real sau a numelui de familie (cum ar fi Alex, în loc de Alexandru)
* De asemenea, poţi să adaugi un alt nume la contul tău (de exemplu: numele de domnişoară, porecla sau denumirea profesională), adăugând un nume alternativ la propria cronologie
* În orice cont trebuie să apară numele unei singure persoane, deoarece cronologiile sunt rezervate utilizării individuale
* Se interzice unui utilizator să se dea drept altcineva sau altceva