| vasiliustefan98 a întrebat:

Sall tpu.imi puteti spune si mie sa fac ceva sa nu ma mai usture ochii eu cred ca e de la pc dar nu stiu...dar fara raspunsuri cum ar fi sa iai picaturain ochi sau ceva vreau ceva ca sa nu ma mai usture de vazut vad bine dar ma cam ustura uneori ma dor dar am mai spus de vazut vad bine vreau un raspuns rapid si eficient

8 răspunsuri:
| IsabelaIssa a răspuns:

Pai de ce refuzi sfaturile cu picaturI? Ti se pare ceva nepotrivit? oricum picaturile nu le iei oricum, doar cu prescriptie medicala. Incearca sa mai faci pauza de la calculator mai ales daca iti dai seama ca din cauza asta e. E important si cat de bine te odihnesti. Daca nu ai un program bine stabilit te doare capul si te dor si ochii.

| Pufoshenia a răspuns:

Buna.Si pe mine ma dor ochii cand stau mult la calculator.Fa pauze de 15 min. Maseazati ochii asa cu mainilelaughing si tine strans cat de multi poti ochii 14 secunde apoi tinei inchisi normal tot 14 secunde si apoi tinei deschis larg tot 14 secunde. Daca faci pauza la un interval de timp nu o sa te mai doara.Pa,pa

| vasiliustefan98 explică (pentru Pufoshenia):

Si daca afac asa mereu nu o sa ma mai doara?

| vasiliustefan98 explică (pentru Pufoshenia):

Si daca fac asa mereu cat va timp nu o sa ma mai doara?

| Pufoshenia a răspuns (pentru vasiliustefan98):

Buna.Mie imi merge dar vreau sa zic ca faci pauza de 15 min la un interval de timp si poti face in timpul ala exercitiul ala e bun la ochii.Eu il fac si am ajuta.Pa,pa

| facepalmlol a răspuns:

Daca te dor ochii, desi tu crezi ca vezi bine, este posibil sa ai o afectiune.Mergi la un medic oftalmolog, pentru orice eventualitate.

| Lala_Gabriela_1998 a răspuns:

Da si eu sunt in situatia asta mai bine du-te la medic la oftalmolog sau mananc morcovi am inteles ca ajuta laughing fara misto si mai renunta la pc si nu sta noaptea si aprinde becul cand esti la pc

| Ramona7 a răspuns:

èu zic ca ar trebui sa faci un control la ochi, o prietena a avut aceeasi problema ca si tine si acum poarta ochelari, sper ca te-am ajutat, fundita? happy