| Alinutza01 a întrebat:

Tableta Prestigio MultiPad 3074 ce chestii are. Adica are internet sau ce? Ce pot face pe ea daca o cumpar? Va rog ajutati-ma dau funda si vot evident.

1 răspuns:
| DodoPunkt a răspuns:

Alina, tableta este un gadget mai slab decat un notebook dar mai puternic decat un smartphone. Internet nu are decat daca ai tu acasa Wi-Fi sau megi la magazine gen Orange, Vodafone, Cosmote si iti cumperi o cartela pe care iti activezi internetul. Si chestii...ce chestii sa aiba? Ea se bazeaza pe sistemul de operare Android, dezvoltat de Google iar "chestiile" precum jocuri, programe de editat text, fotografii, video sau audio si multe altele le descarci din Android Market. Daca inca nu esti sigura in legatura cu ce e o tableta mai bine nu o cumpara. Cu tableta asta, poti face multe, totul depinde de tine sa-ti faci un cont la Google iar de acolo descarci tot felul de aplicatii care sa iti satisfaca cerintele.

P.S. iti recomand un iPad, fan Apple fiind.