| Quicky a întrebat:

Sall. TPU tatal meu imi tot aduce dulciuri si prostii care ingrasa eu i-am spus ca nu mai vreau fiindca am aproape 90 kg. el imi tot zice ca sunt copil si ca trebuie sa mananc dulciuri dar nu ma intelege... Mi-a mai adus si niste portocale pe care le-am mancat dar cand vad celalalte dulciuri imi vine sa le mananc. nu am pot abtine.crying spuneti-mi ce sa fac VA ROOOG

Răspuns Câştigător
| GeoloveTwilight a răspuns:

Unu:explica-i tatalui tau ca nu vrei sa devii obez.doi:daca nu intelege oricat de greu ti-ar fi trebuie sa lasi dulciurile(sa le arunci sau altceva) Nu este numai rau pentru ca te ingrasi... poti sa faci si diabet. Si diabetul s-ar putea sa-l sperie p tatal tau. big grin :X funda?

9 răspunsuri:
| paupaulapaulina a răspuns:

De fiecare data inainte sa ai pofta de a manca dulciuri, pune-te pe cantar si vezi cate Kg ai si daca u te consideri grasa o sa-ti treaca pofta de mancare...kiss

Te rooog kiss Fundita love struck

| MajoretahaAngel a răspuns:

Trebuie sa te abtii.Gandeste-te inainte sa mananci ceva dulce ca nu vei mai slabi niciodata daca mananci.Credema functioneaza. Sper ca te-am ajutatbig grin

| mgtow a răspuns:

Le arunci la gunoi si le duci repede afara ori le dai la saraci sau mi le trimiti mie.

| adrianajollie a răspuns:

Trebuie sa ai vointahappy
vorbeste cu el arata`i ca nu te multumesc cu nimic dulciurile alea. Spune`i ca in locul dulciurilor ti-ar aduce mai bine un fruct sau ti-ar da tie banii happy
ahh si apuca te de slabit!

| lolly_3072 a răspuns:

Cand iti aduce dulciuri le iei repede si le duci la cineva care poate nu are norocul tau cu atatea dulciuri sau in cel mai rau caz le arunci.straight faceoricum discuta si cu mama ta si spune-i tatalui tau ca in loc sa dea banii pe dulciuri mai bine ii investe in altceva de ex un abonament la sala sau nah niste haine sau ce vrei uh. pup:*

| Cassandra a răspuns:

Mai rar parinte care sa isi lase copilul sa manance dulciuri...

si totusi... daca vrei te poti abtine.

pune. le undeva sa nu le vezi...

sa uiti de ele.

si explica. i tatalui tau ca iti face rau prin acest fapt...

sper ca te.am ajutat...

si tine minte...

iti trebuie vointa:*

| techUranium a răspuns:

Ei bine, dulciurile nu strică atât de tare când sunt mâncate cu măsură. Le poţi gusta, însă ia-le pe rând.

De asemenea, poţi vorbi cu tatăl tău, ca în loc de dulciuri să-ţi cumpere fructe. Sunt mult mai sănătoase, mai bune şi nu îngraşă la fel de tare. Din câte îmi dau seama, eşti un copil, şi ai nevoie de vitamine şi proteine, nu de calorii şi carbohidraţi.

Sper că ţi-am fost de ajutor happy

| Adry05 a răspuns:

laughing)), doamnee ce ne e dat sa vedem, nu le mai manca si gata, ascunde-le ce e asa greu? Baga-le intr-un dulap si nu le mai manca pe toate odata, ia si tu cate putin in fiecare zi ca NU mori raised eyebrows, si apropo tatal tau nu are dreptate, chiar daca esti copil dulciurile nu-ti fac bine, mai ales ciocolata, caci face carii mai ales daca nu esti o fana a spalatului pe dinti, si majoritatea copiilor eu stiu ca nu sunthappy. + ca daca le mananci inainte de culcare iti va strica somnu' si vei avea o noapte agitata. Succes!

| Coccco a răspuns:

Pai incearca sa vb cu tatal tau si poate te va intelege.
sau ascunde-lebatting eyelashes