| me1oo a întrebat:

Buna vreau si eu niste metode sa ma abtin din mancat-daca incep sa mananc dulciuri nu ma mai pot abtine mananc in prostie-am mers la medic dar fara rezultate- please help me

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| SelGomez a răspuns:

Pai tu iti controlezi creierul,nu el pe tine. Asa ca nu te mai gandi si gandeste-te ca in loc sa mananci dulciuri intr-una si sa te ingrasi sau sa faci diabet, mai bine faci sport si mananci fructe, ca ajuta mai mult!

2 răspunsuri:
| Jigsaw a răspuns:

Mananca fructe in loc de dulciuri.

| Adita_8424 a răspuns:

Bea apa!