| anonim_4396 a întrebat:

Voi incepe scurt si la obiect : cum fac sa ma placa fetele,as vrea sa fiu mai aratos,sa am haine frumoase,sa fiu stilat,cum sa fiu mai tupeist,cum sa fac sa ma inteleg cu toata lumea,ce trebuie sa fac ca nu mai port ochelarii ma disper, vreau sa fiu mai inalt si mai puternic am 1, 47 la 12 ani si 38 de kg happy,vreau sa fiu mai inalt sa nu mai rada lumea de mine ( A ras destulai adica copii sad ) daca imi veti spune sa fac baschet nu ma voi duce nici la inot,deja practic atletismul (ce ziceti acest sport inalta lumea? ) sa fiu mai puternic sa fiu aratos, sa am si eu macar muschi sa nu vada fetele un schelet ambulant sad! DACA RASPUNDETI LA ACEASTA INTREBARE IMI VETI LUA O PIATRA DE PE SUFLET, toti prietenii mei sunt aratosi si frumosi eu sunt cel mai nearatos ca sa zic asa happy scuzati cuvantul.de genul meu nu sunt un copil de ala cu iphone 4s rahat adica cu fite si haine de firma zara,H&M etc sunt foarte de treaba si sociabil si vreau sa fiu mai tupeist nu stiu cum dar va rog spuneti-mi stiti ce piatra de pe suflet imi luati,vreau si eu sa fiu ca un copil frumos, cu haine frumoase si frumos, ma scuzati daca am scris tot google-ul aici

Răspuns Câştigător
| cristi73 a răspuns:

Pai iti iei haine mai frumoase, socializezi cu cei din jur(fete/baieti) inclusiv cu cei/cele mai mari decat tine, fi tot timpul zambaret si amuzai pe cei din jurul tau, vino tot timpul cu o discutie noua care se ii atraga pe ceilalti, fa cate 10 flotari, genoflexiuni...(si altele daca mai vrei tu) pe zi, mananca sanatos(salate, fructe...), si dormi 12 ore pe zi. Daca faci cum zic eu dupa vacanta o sa arati mai bine si o sa fi mai inalt.

8 răspunsuri:
| ROB3RT89 a răspuns:

Tinere,vad ca esti frustrat si macinat de ganduri la ora asta...Inainte de toate, iti recomand un ceai de tei sa te mai linistesti putin! Pe vremea parintilor nostri nu era moda cu telefoane, haine de firma, site-uri de socilizare etc etc.Totul se baza pe iubire, sinceritate, incredere si de ce nu, respect reciproc! La 12 ani ai tai esti prea mic sa te implici in relati mai serioase, sunt lucruri mai importante care au intaietate! Cine te place, te place asa cum esti, nu trebuie sa te stresezi cu asta! Pe la 14-15 poti sa te apuci de sala, si lasa atletismul daca se poate! Apuca-te de acum de inot, si pela 18-20 de ani nu o sa-ti para rau! In rest, toate cele bune si mult succes in cea ce vrei sa facihappy

| 3lFiTzU a răspuns (pentru ROB3RT89):

Bro eu nu sunt gen vreau iphone nu SUNT GENUL CU FIGURI IN CUR, am un telefon Samsung galaxy mini sti cat am luptat pentru el happy cred ca mi-am vandut jumatate din haine si app iubesc ceaurile laughing

| Yumeno a răspuns (pentru ROB3RT89):

Tu nu te-ai gandit ca poate el se simte rau din cauza ca e diferit?

| ROB3RT89 a răspuns (pentru Yumeno):

Dar l-am criticat cu ceva? E vina lui ca are temperementul care il are si totul tine de psihic.O sa creasca si o sa inteleaga mai multe, totul se capata prin experienta. Daca va sta toata viata si isi va plange de mila, va fi la fel si peste 10 ani.Si acum sa-ti raspund la intrebare, da, chiar m-am gandit! Dar nu reprezinta nici o relevanta, totul depinde numai si numai de el!

| Yumeno a răspuns (pentru ROB3RT89):

Sunt alte vremuri..nu mai sunt acele vremuri acum a evoluat lumea ..se vede ca ai crescut pe vremea lu' bunica straight face

| ROB3RT89 a răspuns (pentru Yumeno):

Gresit! Majoritatea au evoluat prostia, superficialitatea si pupincurismul.Doar tehnologia reprezinta o relevanta pe scara evoluari. Daca sti sa pastrezi un echilibru, e ok, daca nu lumea te desconisedara...Sincer mi-ar fi placut sa traiesc pe vreamea care spui tu, oamenii erau mult mai sinceri si mai onesti.

| Yumeno a răspuns:

Las ca o sa cresti...tu si asa esti musculos si ff dragut si tu stii asta! nu pune la suflet tot ce iti zic ceilalti ..si pentru faza cu fetele.te descurci tu nu e asa de greu! :* bye

| nedelcu11 a răspuns:

Is cam grammar nazi aici dar este ceaiurile. Oricum sa stii ca eu simt aceeasi frustare, dar pentru tine e mai bine, eu ma uit in stanga, ma uit in dreapta, si toti prieteni mei se saruta incoontinu.Am tot 12 ani dar nu pot sa fac nimic cu fetele,parca is inexistent. Oricum las-o dracu de haine,nu haina face pe om,punete pe invatat,si incearca sa te linistesti,cand te enervezi te asta, despartete de lume, incearca sa iti creezi un univers nul in care sa te duci cand crezi ca nu mai poti, si stai lin, in fara asta faci sigur 1, 55-1, 60