| DaNiiiiiiiii a întrebat:

Sall... Vreau si eu status noi va rogg. Ms.

Răspuns Câştigător
| Muzză a răspuns:

Ah . nu mai conteaza . Oricum se duce dracu' tot ! .
C'est ma faute ! . » Inocenta mi se fura ! » Plecata !
Esti pe varful unui munte azi, dar maine cazi! happy
Şi încă te`aş mai vrea . Chiar dacă ai intra prin efracţie în viaţa mea !
:Te rog sa zambesti si sa'ti amintesti ca fluturii traiesc doar o zi pe pamant.
Cand toata lumea te minte, crede si simte . Da mai departe 2000 de cuvinte !
Cineva m'a intrebat : "Ce vezi la el?" Iar eu i'am raspuns...: "Tot ceea ce tu nu poti vedea"
●|Mi-e dor de acea persoana care imi spunea ``esti o ''copila''``
Si-mi pare rau ca nu ti-am zis vreodata, multumesc ca m-ai incurajat sa traiesc asa cum imi doresc!
♥Asa e intai doare , apoi trece , o saptamana plange , a doua **** si petrece , apoi tot la ea se gandeste , piatra`l trage`n jos fiindca o iubeste
N-avem secrete, ca astea dor.Dar visam impreuna la viitor♥
Te privesc cu sila, nu-mi provoci decat mila.Plagi incontinuu si spui ca doar tu esti de vina.Stii…dar e putin cam tarziu.Nici eu nu sunt asa cum as vrea sa fiu!
Incerc sa uit de tot si toate…Las in spate amintiri ce dor.N-am nevoie de aripi sa zbor
Are inima de piatra, e fata desteapta.Tu esti prostul care inca o asteapta. Bre! N-auzi ca joaca in alta liga? N-auzi cand toata lumea striga… " E sofisticata ma! "
Gestul tău nu se mai reflectă, nu-i mai răspunde nimeni. Eşti singur.
Asa se incheie povestea: cu zambetul tau si cu durata unei absente. Inca iti mai aud degetele pe pianul copilariei mele.
Sick of crying .tired of trying .Yes! I`m smiling! But inside I`m dying ...
După ce ştii totul, vine îndoiala.happy
Intens!priveşte-mă cu interes adânc în ochi să vezi răbdarea cu care mă uit fix aşteptând să crăpi.
Sunt doar clipe .le dau uitarii.impacarii .cedez insa in vointa rabdarii!
Cu toate faptele,eu voi fi cea care n-o sa-ti intoarca spatele.
Ma rog . sa zicem ca as putea sa inteleg . dar n-as putea sa ma intorc . Cand m-ai facut sa plec !
Dupã primu' fum viaţa nu mai pare durã ,E doar o `pãrere deci mai trag o turã !
♥ Noi sentimente ,noi drumuri! Zambete in exces si cel mai bun prieten. happy
Şi doar când o vei simţi, Vei ştii ce-i fericirea... Când speri, nu mai este greu Să spui: "Ăsta-i drumul meu!".
Răzbunarea cea mai cruntă este când duşmanul tău e silit să recunoască că TU eşti mai bun şi el e mai rău!
Secretul succesului este sinceritatea. Odata ce poţi să te prefaci, ai reuşit. .
Te mai aştept o zi sau poate două şi dacă vii mă fac că plouă
Prefă-te că eşti trist şi…. bucură-te de viaţă !
Aş vrea să poţi să te vezi prin ochii mei. Numai aşa ţi-ai da seama ce mult însemni pentru mine !•
nu contează cât ai, ci cu cine împarţi.
Close your eyes, and you'll see that you're really need !
Sunt momente în viaţă când ţi-e atât de dor de cineva, încât îţi vine să-l scoţi din visele tale şi să-l îmbrăţişezi cu adevărat!
De ce prietenii se transformă în târfe ?! De ce persoanele pe care le iubesc se transformă în scârbe ?!
Si`mi spuneai ca sunt prea copilaroasa,Scuza`ma dar copilul asta n`are timp de o relatsie serioasa
: ←♥→Uita-te atent, nu insistent … priveste dar nu atinge … te pot respinge … viseaza … doreste … oricum in realitate nu ma poti atinge !←♥→
See the world in a pink way [~_~]
Ca orice copil exista moment in care nu intelegi ce se petrece.
Adevarul, pur si simplu, este rareori pur si nu este niciodata simplu .
♥Gânduriile tale sunt gata să mă ia pe sus.
♥Cu tine râd ore'n șir fără să'mi dau seama. !
♥Și-am pus punct la final de strofă și de vers.îți repet a mia oară cât de mult eu te iubesc .
♥Îți mai aduci aminte ziua când ai luat soarele și mi l-ai pus în suflet ?
♥Umbre de vise, murdare de vânt, . Purtate pe-aripi, pe sub pământ, . Fragmente, frânturi de gânduri uitate, . Ne fac să nu mai ştim de noi, de toate.
♥Deviez de la subiect când proştii îşi dau cu părerea şi devin subiectivă când ceilalţi trec cu vederea.
♥Acordează-ţi spiritul. Dar nu după diapazonul oricui.
♥Mi-am readus la loc zâmbetul pe care odata îl credeam pierdut !
♥Zâmbetul este fericirea care se afla chiar sub nasul tău.
♥Mă inspiră liniștea fiindcă pot să gândesc mai limpede.Și mi se rupe că deseori nu știu ce zi e.Dar pentru asta există oameni care au acel har.să îmi facă mult prea des capu calendar.
♥Într-o lume mare cu prea puţine uşi deschise sunt încă o puştoaică plină de vise.
♥Zâmbeşte că-i pe gratis!happy`
♥Viaţa e frumoasă dacă o privim din unghiul potrivit .puppy dog eyes
♥Câteodată oamenii se împiedică de adevăr, dar de cele mai multe ori se ridică şi merg mai departe.
♥Pas cu pas am învăţat nimic să nu regret |: !
♥El trece cu vederea, el ma`ntelege ca om şi doar el imi poate simţi tristeţea la telefon !
♥Viata mea merge inainte cu sau fara tine.Oricum, sper sa gasesc din nou calea spre bine!
♥Vad ca-tii e prea greu sa o iei de la-nceput.Dar nai ce sa faci viata, e schimbat-oare.Ai nevoie de cineva sa te puna pe picioare!
♥Sentimentele nu s'au pierdut, da' s'a pierdut din magia ce'am avut.Nu a mai ramas decat atat. "adio" dar imi lipsesti atat de mult!
♥Îmi este dor de băiatul ce.mi plăcea să.l alint , dar acum sărut alte buze ce mă mint.
♥Supravieţuim din amintiri, dar uneori supravieţuim cu ajutorul uitării.
♥Nu vom reuşi niciodată să-i mulţumim pe toţi.
♥Un jurământ nu e pentru azi sau pentru mâine. E pentru totdeauna. Unii oameni omit asta.
♥Pentru că trebuie să ştii să-ţi iei rămas-bun atunci când e cazul. Pentru că nimic nu trebuie să te dărâme!
♥Nimeni nu-mi poate fura zambetu` care imi apare atunci cand ma gandesc la tine!
♥Prietenia de multe ori se tranforma in dragoste . Dar dragostea in prietenie – niciodata.
♥Aşa micuţă cum spui tu că e,păstreaz-o lângă tine că ea te iubeste.
♥E o dorinţă… ceva realizat , e o schimbare dacă nu ai observat.
♥Ce-ti doresti iti iei, ce nu-ti aperi pierzi.Ce nu vrei cu adevarat nu ai, ce iubesti nu dai
♥Şi poţi s ăte pişi pe ea de viaţă! ;-j
♥Vom vedea la bine , la greu , cine eşti tu , cine sunt eu happy !
♥Oamenii , cu cât pot fii mai fericiţi , cu atât rămân nefericiţi
♥Că poţi fii tras în plasă de cel mai apropiat , poţi fii înşelat de ``îngeru' `` cu care împarţi acelaşi pat straight face
♥Vă rugăm, dacă se poate, salariile mai mici, nouă ne place să muncim, nu ne plac banii.Sunteţi tâmpiţi?
♥Da'ţi foc, fă'te scrum, arzi in culori. Stinge'te şi suflă'te singur.
♥ Da` nu`i nici o problema ,viata merge mai departe . . .si-ai sa vezi cat de departe pot s`ajung taras pe coate !
♥Si spui : Gata , de dragul ei ma potolesc ... Ca`i atat de mica si o iubesc ! love struck
♥Face ce face, cum face, ce dracu' o face? Ca te face să te simți de parcă ti-ai luat capace batting eyelashes.
♥De acum îmi poţi citi pe buze: mă piş pe tine fără scuze. Căci orice rău ce ţi se întâmplă pe mine începe să mă amuze.===
♥Dacă nu ne pasă de viitor, nici viitorului nu-i va pasa de noi
♥Când voi renunţa la ceea ce sunt, voi deveni ceea ce aş putea fi
♥Sunt o scorpie de treabă, ştiu să rănesc cu vorbe dulci
♥Prinţeso, nu alerga după caleaşca care nu te-aşteaptă !
♥Zâmbetul l0r pervers şterge zâmbetul tâmpit de pe faţa multora
♥Uită`te la ea, se poate distra şi atunci când suferă. ea ştie că băiatu` ei, se dă la toate ruptele oh go on."
♥Iţi privesc ochii . Sunt ca două scene unde se joacă personaje diferite . Parcă din rolurile Shakespeariene !
♥Nu fi proastă ! Bate-ţi joc , ai doar o viaţă !
♥Poate niciodată n-am fost acolo când trebuia să fiu.
♥Am primit făgăduinţa sfântă de a trăi în această lume.
♥Mai ştii copacul sub care am avut prima tinere de mână combinată cu prima îmbrăţişare şi primul sărut? ... Acum copacul a murit odată cu dragostea ta pentru mine.
♥Să reușesc să întorc pământul pentru cei ce îi iubesc!
♥Caracterul este o vointa perfect educata!
♥Nu ştii când totul e de vis, căci totul se duce când luminile s-au stins.
♥Sătulă. de atâţia prefăcuţi!
♥Si te miri ca zambesc . ? Da,zambesc, pentru ca traiesc !
♥Chiar dacă ne mai certăm, ne împacă dragostea love struck!
♥Orice sfârşit, e un nou început.
♥Sunt aşa cum nu mă ştii nu doar cum mă poţi privi.
♥Paranormala, apar cand par ca dispar, da, da-te-n p*la mea, sunt superstar!
♥Fericirea este un parfum pe care nu îl poţi pulveriza pe cineva fără să ajungă şi pe tine.
♥Păreţi frumoase,aproape culte,atât de proaste şi din ce în ce mai multe
♥Toţi vroiai s.alerge, eram singura ce merge , singura ce era sigură că orice căcat trece .
♥Eu văd gagici în halat , care mă leagă de-un pat
♥Da' le-am bagat p**a-n inimă să le rămân in suflet !
♥Bă , cine e erou’ tău? cine-i lângă tine când ţi-e greu?
♥Destul , am adunat prea multa ură ! pe ai mei o să.i iau mereu in braţe şi pe restu.n p**ă !
♥Am realizat ceva . era cea mai frumoasă clipă din viaţa mea .
♥Ignor şi număr stele până fac o constelaţie .
♥Te văd , te simt , ţip tare . mă mint .
♥Vechea placa zgariatăhappy : te iubesc , te iubesc . . incă odată : te iubesc , te iubesc yawn. Ultima dată smug : eu te urăsc , te urăsc , te urăsc !
♥Nu mai sper in ce speram .
♥Tu o doreşti, şi ea sigur simte. E brutal de frumoasă, te lasă fără cuvinte !
♥Nu pot fi a oricui, dar aş fi a nimănui dacă nu rămâi !
♥Sunt genu s pun tot la suflet , dar e o mare greseala
♥Hai sa refuzam , orice rol , pe scena regretelor =p~
♥Şi câteodată mi-e teamă că aş uită motivul pentru care îmi mai pasă. !
♥Copilaria este inima tuturor varstelor
♥Momentee , iluzii transformate'n vise si ele'n Realitate!
♥Faptele mici dau sentimente mari . E adevarat ca ce.i usor de inteles e greu de explicat .
♥E o dorinţă… ceva realizat , e o schimbare dacă nu ai observat
♥E alegerea ta atunci când te faci că plouă
♥S-a terminat,ea rămâne la fel şi începe alt capitol !
♥Fă-ți timp să asculți și când vorbești tu toți să tacă...Și dacă nu se vor oprii să asculte lasă-i să treacă.
♥În fine, bărbatu-i ca tramvaiul apare alta pe șine .
♥Greşelile copilăreşti nu sunt făcute de regulă de … copii
♥Ai pătruns vreodată dincolo de curcubeu să vezi dacă e colorat şi în partea cealaltă?
♥Am capu.n nori şi norii i.am in gluga, daca se iau unii de mine, tac şi.o iau la fuga, am facut prea multe, totuşi prea putine,daca am doua feţe, pe care mi.o ştii mai bine?
♥| Putina rabdare | putina culoare | Si viata-i frumoasa | ca o zi cu soare |
♥ti-a zis ca ea nu`i la fel ca celelalte . ti-a zis ca pOate intr-o zi o sa`ti arate . I`ai dat dreptate ,ca prea le avea pe toate
♥Îmi place aşa, nu ştiu . felul cum mă faci tu să mă simt love struck
♥Si n`am sa uit. Cu ea am fost mereu Si mi-a fost aproape cand dadeam de greu !
♥Nu privi în spate . Lasă în urmă tot ce a fost happy !
♥Şi dacă data viitoare îţi dă şah mat aminteşte`ţi că primul joc tu l`ai câştigat winking .
♥Şi să ard de poftă şi tot mă abţin
♥Uite, încă sunt bine chiar dacă am dat totul din mine
♥După câte ne-am zis m-am închis într-un vis.acolo totul e aşa cum mi-ai promis .
♥Refuz să mai fiu tristă pe piese lente
♥Nu i`a făcut şi nu`i făcea , nu i`a zis şi nu`i zicea nimeni nimic , nu ştia nimic , nimic nu gândea straight face
♥Da` nu e ce vreau să fac , eu am alte planuri în cap şi n`am ajuns cu ele aici doar ca să se facă praf !
♥Aştept un moment oportun , fără tutun , bă eşti nebun :O !?
♥Uneori te trezesti ca vorbesti la trecut.Amintiri ce pentru unii nu conteaza prea mult
♥Tu nici nu ştii cât de mult îmi lipseşti, nu-ţi pot spune-n cuvinte
♥S-a terminat,ea rămâne la fel şi începe alt capitol !
Am pentru ce sa-ti multumesc. Pentru ca mi-ai fost prietena.♥.
♥Trece pe langa el , si nu O intereseaza ! Poate ar fi fOst altfel daca ar fi stiut s`O iubeasca
♥Mereu îmi reproşezi că sunt indiferentă . dar oare uiţi că tu m-ai învăţat să fiu aşa ?
♥N-astept minuni.Nu mai cred de mult in ele.Ca un copil fara parinti ce nu mai crede-n stele
♥Tu ma faci mereu sa zâmbesc si pentru asta îti multumesc. Te iubesc !
♥Ingerul meu pazitor e drogat pe canapea.Vezi **** ca nu ai grija de persoana mea ?
♥ Fericită ca un copil care înaltă un zmeu .
♥Vreau sa las in urma Toate ! Ştii . Dorinţele sunt pe gratis love struck
♥Ne leagă de prea mult timp,prea multe n'ai cum să le ștergi.Dar incepi să uiți ce a fost frumos și greșești.
♥Ţi-ai aruncat până şi ultima viaţă !
♥Îmi pare rău că am crescut înainte de timp ! Îmi pare bine în schimb c-am învăţat de mică să simt !
♥Acolo unde ești aș vrea să fiu și eu ! Și nu duc lipsă de nimic , atunci când sunt cu tine !
♥Timpu vindeca rana. Dar ucide speranţa.
♥Fără culoare zilele trec, printre suflete de curve am suflet de proxenet
♥Ochi reci de gheata, suflete calde le ard. Daca lasi afara sentimente, clar, devi slab.
♥Ultimul gram de bunătate mi-a fost tras în piept.
♥Am ajuns aşa departe încât mergem înapoi !
♥Mă inspiră liniștea fiindcă pot să gândesc mai limpede.Și mi se rupe că deseori nu știu ce zi e.Dar pentru asta există oameni care au acel har.să îmi facă mult prea des capu calendar.
♥Într-o lume mare cu prea puţine uşi deschise sunt încă o puştoaică plină de vise.
♥Câteodată oamenii se împiedică de adevăr, dar de cele mai multe ori se ridică şi merg mai departe.
♥Şi dacă am fost cazută la pămant la un moment dat.Le multumesc anticipat celor ce m.au ridicat !
♥Viaţa nu se măsoară în numărul de respiraţii pe care le ai, ci în numărul de momente care îţi taie răsuflarea .
♥Nu conta,că erai parte-ntreagă din inima mea!azi te vreau mai mult ca ieri,da!`şi mi-ar plăcea sa nu mai dau 2 bani pe privirea ta.happy
♥Ai ales sa minti , cand puteai sa'mi zici totu'n fata .
♥Si cateodata , pur si simplu , imi vine sa RENUNT .
♥Ce-am iubit cel mai mult. S-a pierdut pe un drum, sad Ca ti-a fost frica sa-ncerci Prin furtuna cu mine,de mana sa treci... !
♥Mereu apare altu` dar nu e la fel ca tine love struckx Nimeni nu poate sa-ti ia locul asta o stiu bine batting eyelashes!
♥Promit ca intr-o zii o sa te uit.
♥Acum totuşi după atâta timp încă mi-e dor şi dor... Unele momente încep să cred că niciodată nu mor… ;x
♥Tu ești cea care mă poate asculta, alături de tine îmi pot învinge temerea... tu m-ai încurajat să trec peste înfrângeri și să ajung spre victorii.
♥Şi totul se schimbă
♥Am văzut prea multe inconjurată de praf şi furtună ,nu văd nimic ieşit din comun, văd doar ţărani iesiţi din comună.smug
♥O ultima lacrima curge acum.Voi incerca sa aleg doar drumul cel bun; voi incerca sa uit tot ce odata a fost, amintirile acum raman fara rost!
♥În viaţă risipim ani , iar la moarte cerşim clipe .
♥Să te-ntrebi dacă e viaţă de căcat sau viaţă de câine.Să-ţi aprinzi ţigara şi să zici c-o să te laşi de mâine.
♥Pot să fug de tot , pot să plec , sau pot să stau.
♥Şi tre' să strâng , să râd , să plâng , să cred.
♥Intotdeauna oamenii mediocrii si frustrati,ii indeparteaza din jurul lor pe cei destepti,pentru a deveni regi in TARA PROSTILOR!
♥Dragoste , dorinta , dor , a meritat , Nu regret nici un moment întâmplat . În visul frumos care s-a terminat .
♥Am învăţat să plâng,înainte să-nvăţ să zâmbesc.
♥If love is the answer, can you pelase repet the question?!?
♥Ca o piesa de teatru, asa este viata: nu intereseaza cat de mult a tinut, ci cat de frumos s-a desfasurat.
♥Poate pentru o clipă și tu ai fost fericit,dar eu ți.am mai zis frate că totu` are și-un sfârșit.
♥Numai erau împreună `. el o iubea atât de tare . l`am văzut cum îmi zâmbea şi am înţeles că`l doare`.
♥Din fum apar tu n`o să mă vezi niciodată clar ...
♥Timpul a trecut, in suflet mi-a lasat o rana , Cuvantul fericire nu mai stiu ce mai inseamna oh go on.
♥Lumea are prostul obicei de a reaminti exact ceea ce ai vrea sa uiti.
♥Cateodata simt ca iubesc oamenii care au fost si`i urasc pe cei care o sa devina
♥Nuuu...eu plec.Tu ramai...E usor sa zici du`te,cand nu stii cum sa spui.Mai stai !
♥Dragostea e altceva: uitare de sine, jertfa, respect, duiosie, tot ce vrei . La mine nu-i decat o dorinta neimplinita si exacerbata in esecuri , o ciuda mare cu aripi si mai mari , obsesie care ma sapa si-mi inghite linistea
♥ E o falsa teorie ca barbatul cucereste femeia.De fapt se intampla invers chiar daca lucrurile nu sunt atat de evidente.Ea alege,ea cheama,cucereste si domina
♥De cate ori vad visele cum se sfarsesc ,de atatea ori ma ambitionez sa reusesc! Am drumul meu si asta nu se va schimba, se aude o voce : shhh` : speranta moare ultima!
♥ Viaţa merge înainte ce a fost a fost . Nu te poţi abţine şi nu îl poţi uita , îl iertai mereu chiar dacă îţi greşea.
♥Dupã primu' fum viaţa nu mai pare durã ,E doar o `pãrere deci mai trag o turã !
♥ Încep să văd, ce n-am văzut. Încep să cred că te-am pierdut ! Te chem încet, spre nicăieri. Te chem spre visele de ieri !
♥Mă faci să simt ca eu sunt singura fată din lume. : ">
♥Lupta , lupta fi pe primul loc si nu lasa pe nimeni sa-si bata joc .Tot ce ai facut pana acum nu a fost usor , lasa-i pe ei sa creada ce vor
♥Multi au trecut mult prea usor . Prin această perioadă fără viitor.
Invata ca sentimentu’i pur cand e reciproc. Ca dragostea e foc,stinge si uita acest joc. Poate ai tot,poti sa treci peste. Poate totul este o simpla poveste .
♥Nu se temea de dificultăţi: ceea ce o speria era obligaţia de a alege alt drum. Să aleagă un drum însemna să abandoneze altele.
♥Şi râsul poate deveni o amintire .
♥E pur şi simplu nu a ta, ceva din altă clasă, ceva ce nu poţi avea şi dacă nu acum zero şanse mai tarziu.
♥ Ce frumos ee să iubeşti şi să fi iubit , şi lângă tine cineva să fi`e zi de zi
♥Daca traiesti toata viata in intuneric, o raza de soare te ameteste
♥Aruncă-ti toate visele într-o geanta si pleaca, Grabeste-te ca trenul asta nu asteapta.
♥Dar tu eşti slab şi răneşti ce iubeşti , c-aşa fac toţi Deci negi renegi cine eşti , c-aşa fac toţi !
♥| Putina rabdare | putina culoare | Si viata-i frumoasa | ca o zi cu soare
♥Ai vrea să mă vezi tristă? ' - N`ai şansee!
♥Fiecare clipa trebuie stoarsa de tot ce se poate da, fiindca nu sti niciodata cand cortina va cadea!
♥Ridică fruntea sus, şterge-ţi lacrima, ştiu că te doare . Orice s-ar întampla trebuie să fii tare !
♥De ce încă mă gândesc la tine dacă mai făcut să te urăsc?
♥Aş vrea să fiu cum o să fiu aşa că lăsaţi-mă să trăiesc aşa cum ştiu, lăsaţi-mă să fac şi bune şi rele ca să ştiu măcar că sunt greşelile mele…
♥Sunt unele persoane care-mi rămân mereuu în suflet, oricât ar greşiii`.
♥Ca poate azi nu, dar maine sigur nu`i la fel, Trage de mine caracterul meu de fier!
♥Intotdeauna pregatita pentru raul care vine, Intotdeauna fericita daca treaba merge bine!
♥Una dintre prietenele care imi va ramane pe vecie in suflet!
♥Da`mi plac momentele alea`n care iei foc ca nu vreau sa`mi dezvalui sentimentele.
♥Stiu ca iti place sa glumesti, dar uneori radem cam mult.
♥O faci sa planga/ Apoi o iei in brate/Si ii ceri scuze, Pentru ca e Micutsa ta si nu vrei sa vezi ca o doare.
♥Amintirile rămân indiferent de ce-ar urma!
♥Ne leagă de prea mult timp,prea multe n'ai cum să le ștergi.Dar incepi să uiți ce a fost frumos și greșești.
♥Parcă ieri aveam tot ce mi-am dorit ...
♥Nu mă întreba că n-am raspuns,Dar viaţa-i frumoasa când nu stai ascuns. Ştiu c-am mai spus dar tot mă repet,vreau nisipul din sticlă să curgă incet!
♥Imi zici ca ti-am adus aminte si ca vrei sa stam impreuna, e doar un moment de melancolie, Ca un strat de bruma trecator asa au trecut multe luni din acel moment.
♥N`ai sa o vezi ca plange. N`ai sa o vezi ca se ascunde. E pur si simplu ceea ce este. Porneste la drum razand obsedata de un gand. N`ai sa o vezi renuntand!
♥Am puterea de a rezista în timp Şi forţa de a continua să spun ce simt. love struck
♥Scumpule , nu-i asa cum crezi , doar te inseala privirea mea happy
♥Doar un zâmbet şi te îndrăgosteşti love struck !
♥Draguţa cat sa te fac sa te uiţi de doua ori . Dulce suficient de mult . Puţin nebuna dar nici salbatica . Genul de fata care te face sa zambeşti :
♥Zămbetul celui care suferă este mai dureros decăt lacrimile celui care plănge happy !
Veţi rămâne pentru totdeauna în sufletul meu!♥
♥ Sunt multe metode prin care poate sa te faca sa uiti cine esti tu. .ca lovesc ,si-apoi pleaca. .Viata pare ca e simpla da` sigur nu e."
♥Poate viaţa nu are rost , dar e frumos să îi dai un sens.
♥Vrem sa ne remarcam sa nu fim cicalite!Si sa ramânem mereu niste pustoaice cam traznite!
♥Deci... Vrem iubire si dreptate, pace si libertate Numai vrem ganduri ce ne tin treji in miez de noapte
♥Acorda-ti tie primul loc, nu greselilor! Nu spune stop, chiar daca te simti sufocata.Invata ca in orice rau exista si un pic de bine! Invata sa ai grija in primul rand de tine
♥Arată`i că o iubeşti,nu fii prost ? Pune`ţi draq şi tu o dată inima în folos!
♥Ai vrea să dai timpu-napoi,să poţi să ştergi orice pată,să mă mai vezi cum dorm cu tricoul tau măcar odată.
♥Stiu că nu iubeşti şi că de fapt n-ai ce-ţi doreşti.Ar fi timpul meu,să faci ce simţi, pe mine n-ai cum să mă minţi.
♥Şi clipele care au trecut nu , nu o sa le uitam.
♥Zbor deasupra locurilor pustii,cred că nu mai tin minte unde apartineam Mi-e prea mare orgoliul să tip,să plâng ,să rog pe cineva să mă scoată de aici
♥Au gasit`o in zori E inconjurata de flori Insa sufletu` ei se ridicase la nori.
♥Am iubit şi am simţit, am trăit iubirea`n doi. Am minţit, am suferit, m`am luptat pentru noi. love struck
♥Trăim într-o lume de infecţi. Mulţumesc că ştii cum să mă priveşt
♥Dragostea nu e dragoste până nu o dăruieşti.
♥E drăguţ să fii drăguţ faţă de cei drăguţi. ♥
♥Încă un pas şi totul se va termina. Voi trece uşor prin faţa ta, şi ochii tăi se vor usca şi vor uita ce tocmai au văzut.
♥Cea mai ucigătoare otravă este lacrima pură.
♥Tot mai sus ... către un apus al ochilor de gheaţă verde
♥Pretinzând că eşti perfect, nu eşti cu nimic mai presus cu cel din faţa ta.
♥Undeva în faţa ei, eşti tu privind cu ochi de sticlă
♥Trăind o viaţă de vis, o lumină prin soarta amară.
♥O să ies şi o să strig şi o să spun lumii cât de aproape e Lumina de noi. Voi nu o să mă ascultaţi. Ve-ţi sta aici, şi ve-ţi privi cum Lumina vă doboară.
♥Am uitat că o privire caldă poate să topească aisbergul din inima oricărui om.
♥Doar pentru că libertatea e o virtute, viaţa se transformă într-o senzaţie .
♥Îvaţă să ai mereu un zâmbet ascuns în inimă.
♥Dacă femeia este o carte atunci nimeni nu a ajuns la capătul ei. happy
♥Şi se tranformă în copil. E bună, e dură. În seara asta pluteşte in parfum de aventură
♥: După un fum simte şi el senzația , că noi preferăm tentația , oricare ar fi destinația.
♥Şi ştii că niciodată n-o să mai fie cum a fost. Şi multe lucruri acum nu mai au rost.
♥Unde am fost eu n-o să ajungă niciodată, iar dacă crede asta e o proastă !
♥Ne-am pierdut prea mult pe piese lente. Eu am glumit , tu ai pus sentimente.
♥Inevitabil, clipa m-a ajuns. Pentru o secundă, toţi ochii s-au oprit din plâns !
♥Hai ia-i pe toţi la rând, dar nu pe prietenii mei. Că-s tot ce mi-a rămas pe lumea asta mare !
♥Vorbeam ore întregi la telefon , ce ciudat sună. Nu adormeam de nu-mi spunea noapte bună.
♥ Şatenă parcă e ruptă din soare . Îi lucesc ochii căprui şi-ţi dau vieţii culoare
♥Am început să delirez. Atmosfera e de vis. Urc mai sus. Tot mai sus. Am ajuns în Paradis.
♥Timpu' vindeca rani/Dar ucide sperante/Nu pot sa ma feresc de amintiri/Exact ca de gloante."
♥Am incercat sa scap /De amintiri sa ma dezleg/Si cand am reusit, am realizat/Ca n-am unde sa merg."
♥"O sa ramana amintiri/Blocate in ochii nostri goi/Ca se-nvarte ceasu/Si nimeni nu.l va da inapoi"
♥E trist sa suferi uneori , dar e frumos cand dragostea te face sa zbori love struck
♥Ea e fata care te'a ranit cand a plecat? Da ea e!Fata care te'a iubit cum n'ai visat
♥E suficient să te uiţi în ochii mei şi ai să înţelegi ce vrei happy
♥De mult simteam tacere , si-acum simt ca vreau placere !
♥Si zambesti cu lacrimi in ochi la primul picior in **** .
♥Acum sunt pentru tine , un strain ca la-nceput !
♥De multe ori viaţa nu-i chiar aşa cum ne-am dorii,prea puţine bucurii.Oricât vrei să dai tot nimic nu ai.
♥Îmi pasă de dragoste şi cum mă simt.Îmi pasă de vise,făcându-le reale
♥S-a mai dus un an,dar pur şi simplu,n-ai ce-i face că timpu' care trece nu se mai întoarce.
♥Există.Trăieşte.Retrăieşte.Găseşte.
♥Calităţile nu cad din cer ; trebuie să ţi le însuşeşti
♥Când eşti obişnuit să fi rănit,obişnuieşti să răneşti.
♥Doar acceptă,nu te da bătută
♥Şti că avem drumul nostru pavat cu speranţe şi vise.
♥Era mai bine înainte,acum totu-i prea FALS.[
♥Ador fiecare lucru micuţ şi stupid care te face să zâmbeşti
♥Persoanele care se iubesc trec una pe langa alta si nu se privesc .
♥Știu că îți amintești tot Nu ai cum să uiți,nu poți să treci peste Nu ai cum să minți !
♥nu stiu de ce-am crezut ca tu ai putea fi diferit, cand esti fix ca restu, nu ?
♥"Pretuieste fiecare clipa petrecuta cu prieteni adevarati Si bucurate ca nu ai petrecut-o cu cei falsi !
♥Da-i ochii mei si sentimentele sa fiarba ca daca ar vede ce vad eu si-ar dori sa fie oarba
♥Provocator imi spui ca ma iubesti . M'am saturat de vorbe . Vreau fapte , nu povesti .
♥Las`o sa cada, sa planga, sa simta ca traieste! Caci stii mai bine ca toti...ea, intr-un sfarsit, mereu zambeste!
♥N-are sens sa-ti fie frica.Nu dureaza mai mult de o clipa.Si-o sa treaca asa cum trec toate.O sa vina alta zi dupa noapte.
♥Amintirile cu tine nimeni nu mi le poate lua
♥Începe să mi se facă dor. De cum eram când eram copil, atunci credeam că pot să zbor. Mă credeam nemuritor, erou să schimb lumea în bine. Şi într-un final nu am reuşit decăt să mă schimb pe mine
♥Sunt clipe din trecut peste care am trecut...sunt momente in viata care sincer m'a durut.sunt clipe care nu au fost in totalitate uitate.sunt clipe in viata cand nu poti trece peste toate
♥Daruieste zambetul tau cui il merita. Dragostea aceluia care o valoreaza, lacrimile tale cui te sprijina si viata ta acelui care te iubeste `!
♥Ai invins ? Continuă ! Ai pierdut ? Continuă !

2 răspunsuri:
| ViseColoratee a răspuns:

Stiu am un talent nativ,sa folosesc un zambet fin pe post de sedativwinking

Sunt o fata cu tupeu si fac numai ce vreau eulove struck

Adu-ti aminte ce greu iti este sa te schimbi pe tine insuti si vei intelege atunci cate sanse ai cand incerci sa-i schimbi pe ceilalti.winking

Prietenii adevarati tin la tine Si sunt langa tine si la rau si la bine Nu te barfesc pe la spate Ci te ajuta chiar in toate:Xlove struck

Nu mai sunt fetita pe care o stiai tu mai demult... Poate nici n`ai observat de la un timp am mai crescutwinking

Vreau ceva doar pentru mine,ca stiu cum sa-mi mearga bine,daca ma intreb de tine...du-te tare cat te tine!big grintongue

Te privesc cu sila, nu-mi provoci decat mila Plagi incontinuu si spui ca doar tu esti de vina Stii.Dar e putin cam tarziu Nici eu nu sunt asa cum as vrea sa fiusad

Orice minut,e un inceput,viata merge inaintebig grin indiferent de ce ai facut,poate ai gresit, poate ai mintit,ti-am mai spus,ne vedem acolo suswinking

Te tin la distanta,Ma fac ca nu iti dau importanta,Situatia`i mai complicata,Sunt o fata RASFATATA love struck

Multi imi gasesc defecte impresii in cap,zi de zi cate un fraier se crede baiat de baiat

Nu incerca sa ma judeci dupa aparente,Sau dupa vorbe scoase de niste zdrentehappy

Am invatat sa iubesc tot ce era al meu,Dar am putut sa traiesc si fara ce nu aveam!

Zambeste celor ce te urasc sa simta ura ta,Zambeste celor pe carere ai iubesti,sa simta dragostea ta,Iar daca vreodata cei pe care ai iubesti te vor trada,zambeste sa simta indiferenta ta

Intodeauna fetele au iubit cu inima, dar cum baietii nu au reusit sa treaca dincolo d forme, s`au hotarat si fetele sa nu mai treaca dincolo d portofele tongue

Chiar de-ar fi greu, tot as zambi si chiar daca as fi plina de probleme,tot as glumi!,pentru ca stii,viata e grea si lumea e rea,Cum as putea sa rezist,daca nu m`as purta asa?

Barfa'i pentru prosti,deci lasa'i sa vb lasa'i sa se agite go on stii ca nu conteaza,in lumea printeselor nu exista rautatebatting eyelashes

Nu sunt fitoasa nici alintata dar stii ceva nu ma lua drept papusa ta! Am sa-ti mai dau inca o sansa dar intr'o alta viatalaughing,cat despre mine:nimic din ce misca nu ma miscawinking

iubesc doar ceea ce apreciez,protejez doar ceea ce imi e mai scump,si ajung mereu unde imi propunwinking

imi place sa cred ca nu am pierdut nimic,si daca totusi am pierdut ceva,inseamna ca nu-mi trebuia!

majoritatea cred ca am numai impresii in cap,mi s`au intamplat prea multe in viata asta de rahat, si nimeni nu a fost langa mine atunci cand am avut nevoie

Inca am suflet de copil care refuza sa creasca, Mi-e egal cu 0 tot ce spune lumea asta proastalaughing