| Micutssa11 a întrebat:

Buna vreau si eu niste status pentru o prietena care mi-a luat prietenul

Va rogg! funda

Răspuns Câştigător
| ALEXANDRA1356 a răspuns:

Cu statusuri nu rezolvi nimic! happy
De ce ai spus " o prietena care mi-a luat prietenul " - aia nu o poti numi prietena. Prietenii nu fac asa
Un status nu te ajuta cu nimic. De ce nu incerci sa vorbesti frumos cu ea, sa vezi ce a determinat-o sa faca asta? Punandu-ti un status de ala, prinzi o alura de fata usoara, sau disperata. Nu stiu, asta este parerea mea happy
Prietena aia a ta nu se poate numi prietena din moment ce ea era la curent cu ce simti tu fata de baiatul ala.
Eu zic sa iti iei inima in dinti, si sa arati ca nu iti pasa, fi dura, indiferenta, razi, zambeste...
Va fi greu, dar macar sa ramai cu onoare.Bafta >big grin

3 răspunsuri:
| Brunetica a răspuns:

"Poate’h ca am aiere’n cap, dar asta e problema mea.Nuh poţi să ma suporţ? Asta ii problema th’a.Nu ma cunosti? Nu mai comenta.Ai grija de viaţa tha nuh de-a mea’

Am invaţat că oricat mi'ar pasa mie, altora nu le pasa:-J

Curajul nu inseamna absenta fricii, ci puterea de a merge mai departe in ciuda ei.

Sunt inconjurata de ingeri. Ii numesc simplu "PRIETENI".

Daca ai nevoie de prietenia mea si ne despart 100 de pasi, fa tu primul pas si le voi face eu pe celelalte 99 pentru tine.

Un prieten adevarat e greu de gasit, si mai greu de parasit si imposibil de uitat. x
poate iti sunt de folos

| roberta_3262 a răspuns:

Hey, imi pare rau pentru tine.si eu sunt in aceeasi situatie, uite niste statusuri:

Cum e cand persoana iubita te ignora, cum e cand cel pe care il iubesti o iubeste pe alta? inima iti plange dar n-ai ce-i face! iti vine sa urli dar te abtii, taci, plangi

Cerul plange cu lacrimi de sange, ca ai luat-o pe ea si m-ai uitat pe mine!sad

Cel mai trist este sa te indragostesti d baiatul p care il iubeste cea mai buna prietena a ta, stiind ca n-ai nicio sansa, dar asta-i dragostea nu te poti abtine, e dureros sa stii ca nu -l poti avea.Doare, trece.Trece oare? Doare si nu trece

Sick of crying tired of trying... Yes! I`m smiling! But inside... I`m dying

Sunt o proasta ca te-am iubit
Desi nu e vina ta
Eu te vreau pe tine
Si u o vrei pe ea!

ti-am aratat de prea multe ori ca mi-e greu fara u, dar nu ti-a pasat, ai crezut ca e o gluma.ai plecat my departe cu ea si m-ai lasat in urma.iti zambesc, crezi ca mi-e bine, dar nu stii c inseamna suferinta pentru mine.

Sper ca ti-au placut unele
ByeZZ

| Crina_8634 a răspuns:

Nu cred ca ai nevoie de un status pentru asta. Spune-i ca ii esti recunoscatoare pentru fapta ei si te vei revansa cat mai curand posibil. Nu mai raspunde provocarilor pentru ca nu faci decat sa-ti bati capul cu prostii care nu merita atentie.