| dia_7749 a întrebat:

Salll TPUbig grin
e jocul acele cityville pe facebook...cine stie ce trebuie sa fac ca sa-mi creasca numarul populatiei sau sa ma extind mai mult? Funda si votwinking

Răspuns Câştigător
| RoseNightmare a răspuns:

Pentru a creste numarul` populatiei trebuie ca construiesti cat mai multe "Community Buildings", iar pe urma sa construiesti case.

Ca sa te extinzi mai mult te duci la "EXPANSIONS" ( aceasta optiune o ai in meniu, " BUILD") si trebuie sa indeplinesti 2 cerinte:
- sa ai un numar de populatie ( cat scrie acolo)
- si sa ai acele "Zoning Permits" ( cate scrie acolo)

pe care le procuri de la prieteni de pe facebook, intrebandui.

1 răspuns:
| Rukhsandra a răspuns:

Pai trebuie sa construesti spitale.primarii,banci si sa cumperi pamant ca sa ai orasul mai mare-dar iti trebuie bani big grin