| GumitzaDePepene a întrebat:

Sallut! Dau FUNDAA!
Daca de exemplu, iti parolezi telefonul (adica nimeni in afara de cine nu stie parola nu poate intra pe telefon, respectiv pe poze, mesaje s.a.m.d), poate totusi, daca se duce la un specialist in telefoane sa ti-o descopere? Cum? adica, la mine, inainte sa intri in meniu, apare cerinta de parola, si singurele butoane care apar sunt "gata" si "sos".Totusi, cum se poate afla parola de catre un specialist?
O alta intrebare este daca poate un specialist sa iti blocheze bluethoothul, astfel incat sa nu mai poti primi fisiere. Daca se poate, cum poti dezactiva aceste programe?
Multam mult si, desigur, la cel mai bun raspuns voi da funda!

Răspuns Câştigător
| Valyvly a răspuns:

Ma bucur ca ai specificat "daca se duce la un SPECIALIST".

Sunt mici sansele sa iti afle parola. Ea poate fii resetata. Specialistul baga un cablu de date in telefon.....foloseste un program anume si gata. Eu imi pusesem la telefon un cod de 8 cifre. Am uitat codul, m-am dus la un centru gsm si in 5 minute telefonul nu mai avea codul de siguranta.

Nu stiu sigur daca se poate bloca bluethooth-ul. Dar daca da, tu nu vei reusi sa dezactivezi programele. Tot la specialist ajungi.