anonim_4396
| anonim_4396 a întrebat:

Sallz. anul asta voi incepe clasa a 9-a la un liceu bun din Pitesti, "I.C.Bratianu", fostul Balcescu. puteti va rog sa-mi spuneti cu ce lucruri va trebui sa ma duc in prima zi de scoala, la ce ora, ce o sa facem in aceasta zi si daca o sa ne dea ceva, cum ar fi manuale sau instructiuni? Nu e necesar sa fiti din Pitesti, banuiesc ca peste tot e cam la fel. M-ar mai interesa sa aflu si cum ne asezam in banca, cum aflam in ce clasa suntem(daca se afiseaza undeva, unde?), ce fel de profesori suntacolo, cum se preda, cum e sa inveti in acest loc, dar astea mi le-ar putea spune numai o persoana care invata/a invatat la liceul mentionat mai sus.
Mentionez ca voi fi la profilul "mate-info simplu".
va rog sa-mi raspundeti daca stiti, pentru ca eu nu stiu ce ar trebui sa fac si
mi-e frica, fiind o pers mai timida. multumesc.

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu iti fie teama pentru ca nu o sa se intample nimic.In prima zi o sa se faca un careu. Dar sa fii atent(a) la ce clasa vei fi, in fine mai intrebi si tu pe cineva, te bagi in seama cu cei de varsta ta.Ar fi bine sa pleci de dimineata, la opt sa fii acolo. Cu manualele nu se stie, depinde de liceu, nu este o regula.Incearca sa comunici cat mai mult cu ceilalti si totul va fi bine.
P. S Si eu ma transfer la alt liceu si o sa imi fie la fel ba chiar mai naspa ca ceilalti se cunosc... iar eulaughing

0 răspunsuri: