| Kems16 a întrebat:

Salut, acum cateva saptamani am avut un vis cam ciudat, si as vrea sa vad daca cineva mi-l poate explica.

In vis ma trezesc pe sosea la margine unei paduri din cauza unor zgomote, erau 3 copii (2 baieti si 1 fata), vazundu-i m-am indreptat spre ei, fetita a urcat un deal si s-a dus in padure.
S-a auzit un marait ca de caine si fetita a tipat, eu repede ma indrept spre fetita pentru a indeparta presupusul "caine" asa credeam eu ca este, dar cand am vazut ce era m-a cuprins spaima, era un lup negru, semana cu un "varcolac", foarte infiorator. De frica m-am indepartat si am inceput sa alerg, uitandu-ma in urma am vazut cum acesta o sfasia practic pe fetita, a doua oara cand m-am uitat inapoi acesta urla cu botul in sus in mijlocul strazii. Doar eu cu un baietel am reusit sa fugim oprind pe cineva care ne-a luat in masina.
Eu traiesc intr-o zona unde nu exista lupii si nu am vazut nici unul in realitate, de obicei nu am vise din acestea...
Asptept orice explicatie...si mai mult daca ati avut un vis asemanator.

Răspuns Câştigător
| Nolkyz a răspuns:

Lupul poate reprezenta o amenintare din viata reala. Vezi tu... Soseaua este neintrerupta, poate reprezenta drumul vietii, in visul tau linia vietii este reprezentata prin sosea. Padurea, ca si labirintul, reprezinta necunoscutul. Copiii mici ar putea reprezenta alte proiectari ale tale, alter-ego, o parte din tine nu mai este sau ii este teama sa mai fie asa cum este datorita "lupului", amenintarii, amenintare care nu este neaparat cineva ci ceva sau o situatie.

6 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Vezi ce spune și dicționarul de vise pe de www.elystar.ro
Pa, pa.

| tpuforyou a răspuns:

Cainele reprezinta mesagerul mortii, copii mici reprezinta necaz, ceva rau se va intampla...
ps... eu am visat de cateva ori ca alergam ff repede precum un lup ))!
Nu mai gandi negativ, ar putea sa fie cauza principala pentru cosmarul tau.
pa pa! si La multi ani!))

| Omniscient27 a răspuns:

De obicei se spune ca, cainii din vise sunt dusmanii.Din ce spui se pare ca cineva are o problema din care tu incerci sa o scapi dar in care intri si tu, apoi tu scapi ea nu.Frecvent cand visezi caini nu poti fugii de ei, ai impresia ca nu poti alerga sau ei te prind din urma.In cazul tau ai scapat datoria masinii.Nu crede tot ce spun e doar ce am auzit, ce se spune.

| rebecapascenco a răspuns:

Eu am visat ceva asemanator de 3 ori a treia oara m-am trezit inainte de actiune groaznica dar primele doua dati a fost mai rau

| rebecapascenco a răspuns:

Eu cred ca ai vazut ce va la televizor care a facut ca inconstientul tau sa il extinda in mointea ta si sa il faca mai infricosator.Si eu am visat ceva asemanator de 3 ori a treia oara m-am trezit inainte de actiunea groaznica dar primele doua dati a fost mai rau