| IneedHelp1882 a întrebat:

Acum o luna am cunoscut o fata, imi place foarte mult de ea, dar nu ma lasa sa o sarut, mi se pare respingatoare cand vine vorba de asta. Am crezut ca are nevoie de timp, am asteptat o luna si degeaba. O data mi-a zis ca nu stiu sa abordez, dar cand incerc sa fac asta, sa o sarut, lasa capul in jos zambind. So, ce am de facut? Ceva idei m-ar ajuta foarte mult. Multumesc anticipat!

7 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Nu forta lucrurile. Lasa-le sa vina de la sine.

| corbulalbrosu a răspuns:

Sa o intrebi efectv daca ii este rusine sa se sarute fiindca inca nu a facut-o si se teme sa nu o faca gresit, sau sa-ti spuna care este motivul ca nu se saruta cu tine, fiindca nu ii esti pe plac sau ii este greata sa se sarute cu tine.

| neutrino a răspuns:

Ea are dreptate si in plus, daca ea accepta acum sa o saruti, deja dupa o luna ai pretentie sa faci si sex cu ea. Asa ca, ia-o mai usurel, nu te grabi.

| SkyPilot a răspuns:

Fa-i complimente, spune-i indirect ce simti pentru ea. Incearca sa o mangai usurel cu ambele maini sub urechi si pe dosul gatului si priveste-o in ochi. Dupa cateva zeci de secunde incearca sa o saruti.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sarutul va veni de la sine te va saruta ea..Pana atunci poti macar sa fii sincera cu ea si sa-i spui tot ce simti!

| Ezeru a răspuns:

Lasa sarutul sa vina de la sine nu il forta. Cand amandoi o sa vreti asta nu o sa te mai refuze.
P.S.: Daca varsta ei se incadreaza intre 12-16 ani ar fi bine sa discuti cu ea. ( Poate nu a avut primul sarut sau ceva in gen )

| nopnopnop a răspuns:

Nu grabi lucrurile, asteapta momentul potrivit sa faci asta. Invit-o la mai multe intalniri si da-i o floare de fiecare data. Fa-i complimente frumoase si argumenteaza-le. Spune-i cat de mult o iubesti si sunt sigur ca va veni si primul sarut dintre voi doi.